Milý můj...

recenze

Všem klukům, které jsem milovala (2015) 5 z 5 / Lorrainee
Všem klukům, které jsem milovala

Knížku jsem dostala v balíčku Knihobita a malinko jsem po pár recenzích váhala jestli to je to pravé pro mě. Naštěstí bylo.
Kniha je milá, prarštěná a krásně jednoduchá. Čte se téměř sama a opravdu mi chvílemi připomínala Gilmorova děvčata. Ne tak dobrá, kdo by na ně měl že, ale pořád dost dobrá aby obstála.
Kniha si nehraje na něco víc a vážnější linie nejsou řešené zdlouhavými hlubokomyslnými cancy a to je přesně to co u tehlech knížek chci.
Čtu je kvůli odpočinku a ne kvůli rozjímání nad životem. Zasmála jsem se a vážně pobavila.
Hlavní hrdinka, Lara Jean je napůl korejka, má mladší a starší sestru která se po smrti jejich matky když byly dívky malé ujala role hlavy rodiny. Není tam ovšem žádné rodinné drama, dívky mají fungujícího otce a zajištěné také jsou.
Proto je pro dívku Lařina věku, která se o nic nemusí starat, největší tragédie právě to, když na ni praskne koho tajně miluje, ostatní jde stranou.
Rozeslané dopisy, nakonec tragicky neskončí a přinesou ne jednu dobrou věc. Lara se díky nim vyloupne ze své škatulky kde se spokojeně schovávala.
K tomu na ní doma najednou čeká víc povinností a starostí které se musí naučit zvládat, když sestra odjede na školu. A ještě navrch musí řídit.
Upřímně, scéna s jejím řízením je úžasná, tak nějak by to dopadlo kdyby nedej bože někdo mě napasoval do autoškoly.
Navíc je Lara úžasně pitomá :D Naivní, zasněná a hlavně chaotická. Tak moc se pokaždé snažilí až se to zkazí. Ať už to vede ke dobrému nebo zlému, Lara to naštěstí zvládne a kupodivu vždy za pomoci někoho úplně jiného než na koho spoléhá.
Není se pak čemu divit, že když za ní přijde její tajná láska s dopisem a ona si s tím musí poradit, udělá něco, co nemůžu prozradit, protože to je  úžasná ukázka toho jak zkomplikovat komplikované ještě víc a to už by byl spoiler...

Pokud se chcete pobavit, směle do toho!

Oficiální anotace

Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala – na rozloučenou. Lara žádnému klukovi nedala najevo, že se do něj zamilovala. Místo toho mu napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal.

Lorrainee
14.10.2015

Doporucuji, s Fangirl to je pro mne prekvapeni roku. Mile a nadherne prastene.

Lolaniky
14.10.2015