Také se líbáme

recenze

Líbali jsme se (2015) / Lorrainee
Také se líbáme
Na straně 11 jsem začala brečet. Na strane 93 jsem knihu musela na chvíli odložit. O dvě strany dál jsem začala znovu brečet a nepřestala až do konce. Bylo půl druhé ráno.
To je má recenze.
Žáné rozebírání stylu, ani postav. To tady není důležité.
Důležité je, o čem kniha je, dva kluci co se líbají, dva co se milují, dva na prvním rande, dva co se poznávají... Kluci a muži, pozorující je, kteří už tu nejsou díky AIDS a pomoci která přišla pozdě a ze špatného důvodu...
Důležité je, co to znamená pro nás. Co by to znamenalo, mít ji, když jsme ji potřebovali.
Když jsem ji potřebovala abych se pochopila...

Děkuju, že mohla být taková kniha napsaná.

Oficiální anotace

David Levithan napsal příběh založený na skutečné události – Harry a Craig, dva sedmnáctiletí kluci, se zúčastnili líbacího maratonu, aby překonali Guinnessův rekord a zároveň upozornili na předsudky panující ve společnosti. Dehydratovaní a nevyspalí se snaží překonat rekord a jejich úsilí se stává ohniskem, kolem kterého se točí příběh dalších dospívajících kluků, již hledají svoji vlastní identitu, lásku, řeší rodinné problémy – a hlavně touží objevit své místo v tomto světě.

Levithan umně splétá nitky jejich příběhu do jednoho velkého o dospívání a hledání vlastní identity, zkrátka tom, jaké to dnes je být mladý kluk na kluky.

Komentáře (2)

kniha Líbali jsme se recenze

Lorrainee
25.10.2015

cetla jsem to nekolikrat, ale spoiler nikde nevidim, nevyzradila jsem nic co neni v anotacich. kam mam dat podle vas upozorneni at to muzu kdyztak opravit?

Faramirka
24.10.2015

Máte pravdu, tohle opravdu není recenze, ale plné vyzrazení děje. Nitky dvou příběhů se spojují na konci a vy tady vyzrazujete bohužel to hlavní. Za mě palec dolů.