Maskérka a ajťák

recenze

S láskou z Londýna (2023) 3 z 5 / Knihomolka97
S láskou z Londýna

S láskou z Londýna má přenádhernou zimní obálku, která nepochybně naláká ke čtení.
Hlavní hrdinka Tilly je maskérka v londýnské opeře, svou práci miluje, nicméně nesnáší moderní technologie. Je tvrdohlavá, nechce se učit nic nového, jede si stále to svoje, varování od okolí bere na lehkou váhu.
Na Tilly jsem si musela zvykat, nebyla mi svým, s prominutím, někdy dětinským jednáním sympatická a působila i dost zabedněně.
Oproti ní Marcus, který se živí jako ajťák, byl zkrátka božan a velmi trpělivý muž.

Romantická linka se rozjíždí pozvolna, grády nabere až v druhé polovině a chemie mezi hrdiny je rozhodně cítit. Zkrátka protiklady se přitahují.
A co mě osobně moc potěšilo a autorka si tím u mě šplhla. Oba jsou knihomolové, kteří sledují fotbal.

Příběh je oddechový s příjemnou nenásilnou vánoční atmosférou, která dodá kouzlo a odehrává se v zajímavém divadelním prostředí. Nicméně kniha vlastně ničím moc nepřekvapí. Je zde velká předvídatelnost a chyběla mi originalita.
Co se týče třeba Felixe, nemohlo to být více do očí bijící a už to tu párkrát bylo.

Je to kniha, kterou bych doporučila na odpočinek. Není špatná, ale "něco" tomu zkrátka chybí.
Proto hodnotím 3,5*/5*.