Malinko hororu pro mladé ;)

recenze

Šílený profesor (2014) 5 z 5 / Jitulisko
Šílený profesor

Hlavním hrdinou této knížečky je Robert. Po úředním po rozdělování obvodů musel nastoupit na novou školu. Vůbec se mu to nelíbí. Ač je to nová a velice moderní škola, tak se Robertovi bude stýskat po škole staré, a po kamarádech. Robert má rád fantasy příběhy. Sám sní o tom, že by v sobě mohl jednou objevit nadpřirozené schopnosti.

Hned první den je velice zajímavý, ze skříněk na děti vykouknou krysy. Zjistí, že na školu chodí i jeho dlouhodobý trýznitel Glenn, a že učitel biologie vypadá velice zvláštně. Jedno pozitivum vidí v tom, že ho osloví jedna dívka Karina.

Celý příběh je celkem vtipný. Psaný je velice jednoduše a cílovou skupinu dětí může zaujmout. Jsou zde prvky fantastična i napětí. Musím uznat, že autorova fantasie je moc příjemná. Knížka se dá přečíst nad ranní kávou, s potutelným úsměvem.

Robert mi byl celkem sympatický, takový malý chlapec, ve které jsem se občas i viděla. Pro mě velice příjemné vrácení ve vzpomínkách na dětské sny a přání.

Druhá část posouzení knihy bude očima mých dětí. Jelikož je kniha určena hlavně pro mládež (11+), tak jsem byla svými ratolestmi umluvena k předčítání. Jedno děcko jde do 3. třídy a druhé do první. A právě můj prvňáček byl celým příběhem naprosto unesen. Zvládla jsem přečíst maximálně dvě kapitoly, a jakmile jsem se na chvilinku odmlčela, tak se na mě vysypala hromada otázek. Dětská fantazie u tohoto příběhu podle všeho pracuje na plné obrátky.

Dalším velkým plus je originální obálka. Plastický obrázek šíleného profesora mile překvapil i mě. Dovoluji si i říct, že pro děti je to celkem velké lákadlo. Za normálních okolností ani nevědí, co čtu a nijak je to nezajímá. Avšak tentokrát právě díky ní jsem byla udolána k předčítání. Knihu doprovází i povedené ilustrace.

Celkově knihu doporučuji. Pro malé žáky školy a jejich rozvíjení představivosti je jako dělaná.
Hodnocení mé je vysoké a hodnocení mých ratolestí je 10/10, chtějí další pokračování.

Jitulisko.blogspot.cz