Nadpřirozeno + Praha - Luxusní kombinace

recenze

Krev padlých andělů (2014) 5 z 5 / Jitulisko
Krev padlých andělů

Jsme zase zpátky. Společnost nám dělá Vyvyan, Eliška Tizian i ostatní. Vzhůru do pokračování fantastického příběhu z Prahy.

Vyvyan je vyvolený. Neskutečně odolný tvor. Tizian již ví, že chybějící složkou elixíru mládí je krev anděla. Jistě si pamatujete nehodu z minulého dílu, kdy Vyvyana a Mariku napadli cizáci, Elišku odvezli a náš hrdina skončil s několika kulkami v těle. Marika se mu snažila pomoc, přeměnit ho, avšak sama místo toho skončila v mdlobách. Když se probere, tak Vyvyanovo tělo nakládá do auta a jedou směr skrýš.

„Vzhůru na elektronickou poštu. A hle, konečně mi přišla od České pojišťovny odpověď na můj dotaz.
„Omlouváme se, ale vaše pojištění proti záplavám se nevztahuje na letáky a katalogy.“
Sakra! A já tomu tolik věřil.“ Skoro jsem už chtěl volat svému právníkovi. Co dál? Nějaký Dušan černý mi píše o nenadálé efektivitě nového léku na prodloužení penisu, no ne! To už je méně bolestivé prodloužení Openkard karty než penisu.“

K velkému překvapení všech nám Vyvyan vyleze z kufru auta a stěžuje si na málo prostoru. Tizian dá pokyn k jeho „ošetření“. Když Vyvyan náhodou zjistí jaké s ním má jejich vedoucí plány, které se mu ani za mák nelíbí, rozhodne se pro útěk. Takže teď nemá za zády jen cizáky, ale i své lidi, kteří ho chtějí dostat stůj co stůj.

Eliška mezitím v cizáckém zajetí přichází na kloub tomu, jakou že to má vlastně schopnost. Zjišťuje, že vlastně není až takový strašpitel, jak by se mohlo zdát. Hrad Křivoklát je po střetu v dezolátním stavu, podle oficiálních informací, se na něm vyřádili vandalové. V Praze se začínají otevírat dimenzionální brány. Lidé to však povětšinou berou jako atrakci, alespoň zpočátku.

“ Hlavou jí prolétla kraťoučká myšlenka. I ona za svůj krátký život viděla spousty více či méně kvalitních filmů s vlkodlaky, avšak v žádném z nich nezobrazovali to, co se před ní v celé své zvířeckosti divoce houpalo ze strany na stranu jak rozdováděné kyvadlo se dvěma ochmýřenými pomeranči. Podvědomě tento falus přeměřila a zhrozila se, když byl skoro delší než její ruka od prstů až k lokti.“

Oproti předchozímu dílu je zde podstatně více akce, více lidí se svými schopnostmi a řekla bych, že i humorné situace přidaly na množství. Z mého hlediska překonal první díl. Do Bad boye Vyvyana jsem se „zamilovala“.

V tomto druhém díle jsem do autorova stylu vplula zcela přirozeně, hned po prvních stránkách. Humorem, vtipem a nadsázkou se kniha jen hemží. Neobvyklé hlášky mi často nutili k úsměvu až smíchu. Velice se nad knihou bavím. Ani zde autor neopomněl přidat několik velice povedených ilustrací z pera Dominika Bronieka.

Zároveň si uvědomuji, že mi naši hrdinové budou scházet, tudíž se skutečně moc, těším na závěrečný díl. Přistihla jsem se, že posledních cca 20 stran jsem odkládala snad celý den. Protože zakončení bez přímého pokračování je zlem sérií. A ten konec! Já prostě umřu než budu vědět vše….

Takže doporučuji všemi deseti, uniknete do neuvěřitelného světa v místech, které leckdo zná. No uznejte, lítat po Praze draky nebo vidět harpyje se jen tak nepoštěstí. V této knize však ano ;)

„Má oduševnělost s ní nijak nehnula. „Neblbni, Mariko. Dáme kocoura do trouby, provedeme kvalitní výtěr a nakonec tě něžně obtáhnu jak omalovánku.“ „Ani kdyby byl poslední padlý anděl na zemi.“ „K tomu je zatraceně blízko, holka. Víš kdybys byla chlap a z Indie, jmenovala by ses Sushim Kundu.“

Jitulisko.cz