Magické kruhy

recenze

101 mandal pro krásný den (2014) / Rose18
Magické kruhy
Jste znavení z práce? Potřebujete si odpočinout? Chcete se na chvíli odreagovat a trochu si zarelaxovat? V tom případě sáhněte po této úžasně uklidňující knize plné nádherných mandal, které čekají pouze na to, až popadnete do rukou pastelky a fixy a začnete vybarvovat!

Předpokládám, že většina z vás zná mandaly. I tak si raději jejich význam připomeneme, protože opakování je matka moudrosti. Mandala znamená kruh - magický kruh. Je to symbol jednoty a rovnováhy. Vybarvováním mandal nacházíme vnitřní klid a harmonii.

Jak už víte, jedná se o knihu s mandalami. Bohužel v této knize nenajdete v pravém slova smyslu téměř žádnou mandalu. Valná většina mandal je tak velká, že se nevešla na pouhou stranu A4, takže je ze stran osekaná. Někomu to vadit může, někomu nemusí, jenom jsem vás na to chtěla upozornit.

Nevýhoda této knihy je, že mandaly jsou na každé straně, takže mezi nimi nejsou žádné bílé, čisté strany. Když mandaly vybarvujete, po čase zjistíte, že se z druhé strany obtiskla tiskařská barva na další mandalu, což není zrovna nejpříjemnější zjištění. A proto vám chci poradit, abyste tomuto nemilému překvapení předešli - vkládejte z druhé strany mandaly nějaký papír.

Některé mandaly mají tak drobné části, že si přímo vyžadují, abyste je vybarvili fixami. A zde nadchází otázka, jestli je vhodné fixy používat? Nepropijí se na druhou stranu, což by znamenalo zničenou mandalu na opačné straně? Já osobně jsou fixy používala při vybarvování této miloučké knihy poměrně často. Ano, propíjí se trochu, ale není to moc vidět. Jde spíše o to, abyste na jednom místě nevybarvovali příliš dlouho.

Tato kniha se momentálně skvěle hodí na projasnění pochmurných podzimních dnů, takže neváhejte a podarujte touto knížkou své blízké! Krásný dárek za ještě lepší cenu. A já si teď jdu pořádně ořezat pastelky a poté dovybarvit zbytek svých mandal. :-)

~~~

Název - 101 mandal pro krásný den
Námět - Tereza Pecáková
Grafické zpracování - Linda Marečková
Nakladatel - CooBoo
Rok vydání - 2014

Komentáře (0)

kniha 101 mandal pro krásný den recenze