Láska tak trochu jinak...

recenze

Nebezpečná láska (2012) 2 z 5 / Julianne01
Nebezpečná láska

Mladá ošetřovatelka Paige přišla o práci z důvodu úmrtí svého pacienta. I když se to u starého pána dalo čekat, Paige to velice zasáhlo. Už se nechce starat o žádného pacienta, kterého dříve či později čeká smrt. Najít si však dobrou, vyhovující práci v jejím oboru je velice těžké. Nakonec se na ni však usměje štěstí. Na doporučení svého předchozího zaměstnavatele získá místo u malého velkého kluka Michaela. Dospělého muže, který se po tragické autonehodě probudil do dětských let. Takovou práci Paige vždy chtěla, i když pod pojmem dítě si přestavovala něco jiného než Mikeeho. I ty nejmenší obavy však hned zmizí. Paige i Mikee si padnou do noty. Paige tento "kluk" přiroste k srdci. Začnou se sbližovat, Paige si musí dát však pozor, aby se na Mikeeho moc neupnula, jak to u ní bývá zvykem. Jednoho dne se přeci vrátí zpět do normálního života a to bude všemu konec, nebo snad nový začátek? Vše by bylo perfektní, nebýt zvláštních událostí, dějících se kolem rodiny Bavettových. Největší zásluhu na tom má Mikeeho starší bratr Robert. Tajemný, nevyzpytatelný ředitel rodinné firmy okolo kterého se to záhadami jen hemží, alespoň podle Paige, ta se tomu snaží přijít na kloub.

Co by to bylo za knihu, kdyby v ní nebyla milostná zápletka, i když v tomto případě začala trošku jinak, než jak jsme zvyklí. Autorka pojala celý příběh netradičně, nevím jak vy, ale já jsem nic podobného dosud nečetla.

Příběh se odehrává především v prostředí New York city. Nevím zda je to tím, že autorka je Češka, ale celý příběh se mi zdál tak trochu počeštělý. Možná to je jen můj subjektivní názor, ale přeci jen si myslím, že kdyby knihu napsala Američanka nebo člověk tam žijící, vypadalo by to trochu jinak. Američané jsou přeci jen jiný národ a spousta věcí mi k ním v nesedla.

V knize se nejčastěji vyskytují čtyři hlavní postavy. Paige, Mike, jeho bratr Robert a bodyguard Johnny. Paige jako vypravěč příběhu mě ani v nejmenším nezaujala. Její charakter mi připadal nemastný, neslaný. Jednoduše obyčejná hrdinka, která ničím nezaujme. Dětského Mika jsem si celkem oblíbila, jeho průpovídky mě i pobavily, však dospělý Mike už takový bavič nebyl. Hlavní dvojice příběhu na mě sice zklamala, však Robert a Johnny... To už bylo něco jiného. Johnny je chlap do nepohody se kterým se nikdy nebudete nudit.
Z Roberta šel z počátku strah, působil jako pořádný tvrďák se kterým si není nadarmo zahrávat, postupem času však zjistíme, že je to celkem fajn chlap.

Nebezpečná láska si jistě najde v českých krajinách spoustu fanoušků. Přeci jen tu moc mladých autorů, píšících young adult/ adult žár není.
Ve světových měřítkách by kniha asi moc neuspěla, ale v našich končinách to je přeci úspěch. Já se mezi fanoušky této série zatím neřadím, uvidíme co přinesou další díly ze série Bavettovi.