Krůtí brko, Jan Krůta

recenze

Krůtí brko - Dopisy z Tramtárie (2016) / Ivet65
Krůtí brko, Jan Krůta
K knize Jana Krůty jsem se dostala náhodou, přes odkaz přátel na FB a musím říct, že jsem se začetla po pár řádcích. Kochala jsem se krásou českého jazyka i úvahami nad naprosto obyčejnými věcmi, se kterými se na cestách setkáte.
Nejen, že se setkáváme s postřehy i úvahami z cest, ale i se zamyšlením nad naší vlastní historií a hrdinskými skutky našich obyčejných nemajetných předků, kteří posbírali nemalý finanční obnos na naši Zlatou kapličku. Jsem "mámatáta", tak jsem si pobaveně přečetla o vypuštění jiného dítka do Světa. Smutné jsou řádky z Keňi, kde přes krásu přírodního parku vnímáte chudobu a bezmoc domorodých obyvatel.

Je skvělé přečíst si postřehy odjinud a vidět je očima pozorovatele, který má přehled a ví, kam se dívat. S Krůtím brkem jsem navštívila Oregon, Jižní Francii, Bali i Skotsko a jiné mně vzdálené krajiny. Při čtení o Skotsku jsem dostala chuť na dvanáctiletou whisky a ...

Provence, Na kole

Azurová Tramtárie - Den druhý

Včerejší odpolední výlet se vydařil. Had šedesáti lidí se táhl po silnicích uprostřed hustého provozu kolem Saint -Tropez. Slyším z hada: " To jsem mohl jezdit po Jižní spojce a bylo by to totéž."

Nebylo to totéž. Ani u těch oblečených v nejdražších dresech, nebylo jisté, že vydrží šlapat. Mnohohlavý had se roztáhl a první paní sebou praštila na silnici kousek po startu. Rozražený loket, patnácticentimetrová rána na šití. Do obličeje se jí při jízdě trefila kobylka. Úlek, řach a ouvej!...

Krásné a pohodové čtení přeji Všem :)

Komentáře (0)

kniha Krůtí brko - Dopisy z Tramtárie recenze