Než milenec na střeše...lepší manžel v hrsti?

recenze

Než milenec na střeše… lepší manžel v hrsti (2015) / Ivet65
Než milenec na střeše...lepší manžel v hrsti?
Všichni známe ty bláznivé dny, kdy se za něčím honíte a přitom si říkáte, jaký to má vůbec smysl. Tak jsem sáhla po knize Aleny Jakoubkové, která mi už několik dní ležela na nočním stolku a pustila se do čtení.

Často se mi stává, že přečtu jednu dvě stránky a usnu, ale příběh mě tak zaujal, že jsem ho zhltla za dva večery. I když byl začátek trochu zdlouhavý, líbí se mi jak se příběh rozjel a jak je napsaný. Po pár stránkách jsem zjistila, že oblíbenou destinací Aleny Jakoubkové je Itálie a město číslo jedna jsou určitě Benátky. Děj knihy se odehrává z menší části v Praze a z větší právě v Benátkách.Autorka nás provede po svých oblíbených kavárničkách a restauracích a klidně se můžete vydat po jejích stopách.

Lily je přes třicet a po nečekaném odchodu z práce si uvědomuje, že by ráda založila rodinu. Ale s kým? Chlap, se kterým žije několik let, nechce o dítěti ani slyšet a tak se rozhodně jednat. Přijme pracovní nabídku nakladatelství, pro které pracovala a odjede do Itálie. Ubytuje se v domě své tety v Benátkách a uvažuje i o tom, že Prahu opustí natrvalo. Psaní reportáží o určitých oblastech Itálie ji baví a zaměstnavatel je také spokojený. Brzy se seznamuje s Lucou, ze kterého se vyklube pěkný ptáček. Typický Ital, ale je samozřejmě ženatý. Liliny kamarádky se rozhodnou jednat a …

Každopádně Vám mohu knihu: „Než milenec na střeše…lepší manžel v hrsti?“, jen doporučit. Je to zajímavý příběh s jehož obdobou se setkáváme všude kolem nás. Je dobré podívat se na hrdiny a jejich problémy s nadhledem a ujistit se vtom, že každá situace má nějaké řešení, jen je třeba vzít rozum do hrsti a odložit vypjaté emoce. Kniha se krásně četla, pobavila mě a hlavně jsem si odpočinula.

Komentáře (0)

kniha Než milenec na střeše… lepší manžel v hrsti recenze