Agentka Dáša Koulová opět v akci

recenze

Šestý smysl Dáši Koulové (2017) / Ivet65
Šestý smysl Dáši Koulové

Petr Jirounek byl pro mě autor doposud neznámý, tak jsem si se zájmem prohlížela jeho poslední počin. Šestý smysl Dáši Koulové mě zaujal, protože jsem si v anotaci přečetla: Dáša Koulová se stává svědkyní brutální vraždy ve svýcarských Alpách... A jelikož Švýcarsko miluji, nemohla jsem si ji nechat ujít.

Tak jsem se vydala po stopách svérázné agentky Dáši Koulové a jak jsem záhy zjistila, vražda v Alpách byla totiž jen první z několika následujících. Jelikož Dáša je naprosto nenapravitelná a její šéf plukovník Sehnoutka si z ní často rve vlasy na hlavě, pustí se po stopě zločinu jako správný lovecký pes a vše zdárně vyřeší.

Postavy jsou dobře vykreslené a věrohodné. Snad jen uvažování a myšlenkové procesy Dáši Koulové jsou někdy obdivuhodné. Je znát, že autor chtěl, aby se čtenář nenudil a příběh místy působí trochu překombinovaně a je v něm až příliš podezřelých. Rozuzlení je překvapivé, ale není nelogické.

Jako celek je kniha velmi dobrá a určitě mnohým čtenářům zpříjemní nejedno odpoledne a večer.
Ediční řada Původní česká detektivka nabízí příběhy mnoha českých autorů. Někdy jsou slabší a někdy naopak velmi dobré. Mám radost, že Šestý smysl Dáši Koulové, patří do skupiny těch dobrých a jsem přesvědčená, že o této aktivní policistce českých zpravodajských služeb ještě uslyšíme.