Kořist

Kořist

kořist
autor: Yrsa Sigurdardóttir
žánr: thriller

Jóhanna a její kolegové z pátracího týmu pátrají po skupince turistů, kteří se ztratili v nehostinných podmínkách islandské ledové pustiny. nikdo už nedoufá, přesto jsou všichni otřeseni, když se začnou nacházet polonahá těla ztracených. není známo o koho jde, proč byli svlečení, ani jejich přesný počet, tipuje se 4-5. jakou to má spojitost se záhadnými událostmi na radarové stanici na pobřeží Stokkness? s desítky let ztracenou dětskou botičkou nebo osamocenou červenou bundou? ukazuje se, že větší než se zdá

hodnocení: 1/2
moje první kniha od Yrsy a hned tato! i kdyby knížka nenabízela nic, je bravurně napsaná. perfektně uvádí do děje, ani chvilku se člověk nenudí. s @veronikakrakesova se kterou jsem opět četla ve společném čtení jsme se shodly, že oproti Jeho a její je to ohromný skok. a i oproti spoustě jiných knížek převyšuje kvalitou. každopádně nejen po technické stránce hodnotím kladně- příběh byl super vymyšlený, moc napínavý a nenašla se postava, která by mi byla nesympatická. právě naopak, často jsem se modlila, hlavně aby nezemřela zrovna ona. a právě, že té dokonalosti je až moc.. ve výsledku to vypadalo, že je tam až moc náhod, kdyby jedna věc zůstala nevysvětlená, protože je už prakticky vyřešená z minulosti, byla bych spokojenější. dost jsem se bála výslovnosti jmen a názvů, ale šlo to překvapivě snadno. ve spoustě věcech je knížka až nespravedlivá, přála bych si šťastnější konec pro Dröfn . s Verčou se nám také moc líbila postava Geiriho, empatický, milující manžel, který respektuje svou ženu . já vám Kořist určitě doporučuji, zimní čtení to může být, ale já byla kvůli množství omrzlin spokojená se čtením na sluníčku. v podmínkách ledové pustiny bych nepřežila- hlavně je tam celou dobu jen sníh a tma! tu jsem se také snažila zachytit na fotce . tragický příběh bohatých turistů toužící po dobrodružství nám s Verčou nemile připomněl příběh ponorky Titan. zkrátka a dobře - zbytečně neblbněte, adrenalin se dá najít stejně dobře v knížkách (#sorrynotsorry)

více podobných recenzí včetně tematických fotek ke knihám najdete na instagramovém profilu _ctenarka_

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

V nehostinných podmínkách islandské ledové pustiny se ztratí čtyřčlenná skupinka turistů. Co je přimělo vyrazit za tak drsných podmínek zcela mimo civilizaci? A proč opustili bezpečí srubu takřka nazí? Záchranářka Johanna a její k... více