Kočkomilská knížka

recenze

Úžasná dobrodružství zvědavé Zeldy (2021) 4 z 5 / eva3992
Úžasná dobrodružství zvědavé Zeldy

Zvědavá Zelda je ta nejvíc vykulená kočka, kterou znáte anebo spíše, kterou brzy dobře poznáte. Poradí lidem i ostatním kočkám, jak si správě užívat kočičího života a poradí i jak na nás, na páníčky. Provede nás všemi slastmi i strastmi jejího života a dozvíme se vše důležité a podstatné.

Tuhle knížku si prostě a jednoduše musí pořídit všichni milovníci koček. Kočičí vypravěčka Zelda Vám dá rady k nezaplacení a přiblíží tak svůj nesnadný život plný úkolů typu dobře se vyspat a najíst. Čekejte vtip, pobavení i poučení, čekejte něco, u čeho se nahlas zasmějete. Podmínka je zde jediná, milujete kočky a ideálně i nějakou vlastníte a ona vám dovolí u ní bydlet.

Při čtení mi přišlo až neskutečné, kolik různých témat dokázal autor zpracovat. Po přečtení každé kapitoly jsem si vždy říkala, o čem ještě chce psát, ale vždy našel další a další náměty a rozhodně překvapil. Všechny byly čtivé a vtipné.

Moc jsem si také užila překlad, neboť je psán moderně, hovorově, je uzpůsoben českému čtenáři a najdeme zde různé, nejen kočičí, novotvary, které se k té knížce skvěle hodí.

Co ale opravdu musím vyzdvihnout je grafická podoba knížky. Je velice poutavá a se spoustou obrázků, fotek, koláží i obrázkových návodů
Celou knihu můžete přečíst na jeden zátah a užít si tak nekonečnou zábavu, ale také ji můžete kdykoliv kdekoliv otevřít, začíst se, smát se a užít si jí.

Tato kniha rozhodně potěší a pobaví. Je ideální jako dárek pro každého kočkomila a ani to nemusí být velký čtenář. Je vhodná pro malé i velké, pro mladé i ty starší. Své čtenáře v kočičím světě si rozhodně najde.

Mrkněte i na Zeldin profil na instagramu a její vykulená očka Vás budou provázet každý den.

Musím říci, že jako velká kočkomilka jsem četla už docela hromadu knížek na podobné téma a tahle si mě získala rozhodně nejvíc a i po grafické stránce mě nejvíc zaujala.

Zeldu si prostě zamilujete.

4,5*/5*


Úžasná dobrodružství zvědavé Zeldy Úžasná dobrodružství zvědavé Zeldy Matt Taghioff

„Zvědavost je mnohem víc než jen touha objevovat. Je to životní styl, je to výsada. Zvědavost znamená celé hodiny sledovat mouchu na zdi, skočit do šuplíku s ponožkami těsně předtím, než se zavře, nebo jít a znovu si přičichnout s... více


Komentáře (0)

Přidat komentář