Kniha plná napětí a humoru

recenze

Harry Potter a Ohnivý pohár (2017) / Deniy
Harry Potter a Ohnivý pohár

Harryho určitě všichni známe, ať už z filmů anebo z knížek, a tím pádem možná i víme, že paní spisovatelka má takový dětský styl psaní. Každopádně to není nic špatného, knížka se velmi pěkně čte, není problém si na to zvyknout.

Příběh je opět na téma Voldemort, tudíž se celá knížka zabývá zdánlivými náhodami, které vlastně náhody ani nejsou. Harry je velmi chytrý, bystrý čaroděj, který má až příliš mnoho dobrých vlastností, člověk by řek, že nezná ani jednu špatnou, tedy až na to, že příliš často porušuje školní řád a v pořádku mu to prochází. Ron, jako jeho pravá ruka má také samé kladné vlastnosti, tedy až na to, že ne vždy dokáže vydržet to, jak Harryho mají všichni rádi. A Hermiona je klasická šprtka, která je dva doplňuje. Musím říct, že to jsou samé kladné postavy, člověk by ani nenašel žádnou špatnou vlastnost. Samozřejmě nám tu nesmí chybět Draco Malfoy a Crabbe a Goyle, kteří jsou jejich rivalové. Už od prvního ročníku se nesnášejí a je to přesný opak Harryho, Rona a Hermiony. Ty mají naopak samé špatné vlastnosti.

Příběh je zajímavý, trochu jiný než přechozí, nechybí v něm postavy z minulých dílů, a dokonce přibyly i nové postavy. Po dobu, co jsem knížku četla, jsem měla radost, cítila smutek a taky jsem byla párkrát pěkně naštvaná. V knížce nechybí romantika ani pořádné napětí. Každopádně je to opravdu pěkná knížka, která se krásně čte. Jediné, co bych zkritizovala, jsou vlastnosti postav, které jsou buď jenom kladné, nebo jenom záporné.