recenze

Klonovací klinika (2001) 3 z 5 / Keiko.L.

Tilo Ballien

Kniha se nám dostala do ruky náhodou a musím říct, že to byla příjemná oddechovka. Přečetli jsme ji za víkend. Je to ten typ knihy – starý dobrý thriller, příjemně se do něj začte. Rádi na tento typ knih narazíme, protože když třeba prší, po ni sáhneme znovu.
Děj je zajímavě zpracovaný ač jednoduše. Román je psán poměrně přímočaře.

Powellovi jsou rodiči nemocného chlapečka, další děti již mít nemohou. Svého syny milují a udělali by pro něj vše. Jednou se jim povede navázat kontakt s jistým panem Cornwallem, který využívá jejich situace.
Dává si s Powellovými schůzku, která probíhá v naprostém utajení a za zvláštních bezpečnostních podmínek. Pan Cornwall jim nabídne takovou „humanitární službu“. Je jim nabídnut klon jejich syna, který bude pro případ, že by byl třeba potřeba náhradní orgán.
Klon bude vyrůstat stranou od nich, ale budou o něm dostávat informace, typu jak se mu daří a jak vypadá. Místo jeho pobytu bude pro ně ale neznámé.
Za tuto službu jim mají zaplatit milión dolarů jako vstupní poplatek, a pak každý rok dalších 200 tisíc dolarů. Vše probíhá v naprosté anonymitě a v tichosti. Zoufalí rodiče přijímají a souhlasí se všemi bezpečnostními podmínkami a pravidly této společnosti.

María Moralesová je studentkou medicíny a nachází se ve velice těžké situaci. Když zjistí, že je těhotná, rozhodne se podstoupit interupci, ale cestou z tohoto zákroku ji někdo omráčí a unese.
Je pod přísným dohledem na neznámé klinice, a později je převezena do luxusního tábora kdesi v latinskoamerické džungli. Se zděšením zjišťuje, že je opět těhotná a rozhodně, zde není sama. Vše kolem ní je divné, a i když takový luxus ještě nezažila, začne pátrat po tom, kde je a co se tam děje.
Maríá se zděšením zjišťuje, že se nachází na klonovací klinice, a za pomoci jednoho člena tamějšího personálu z kliniky utíká ....
a to rovnou do džungle a není tam rozhodně sama.

Víc bych ke knize nerada neprozradila. Kniha má 180 stran a je to příjemné počtení.