Keď sa vrátil

Keď sa vrátil (2022) 4 z 5 / beatrica4102
Keď sa vrátil

SPOILER
PENELOPE WARDOVÁ - KEĎ SA VRÁTIL

Ďaľšia úžasná kniha od autorky! Vždy, keď siahnem po jej knihe viem, že si užijem krásny a vrušujúci príbeh! Čo je, samozrejme, veľmi dobré, ale na druhej strane (keď chcem byť veľmi kritická) aj trošku sklamanie. Ešte sa mi nestalo, že by som sa tak prekvapila pri čítaní, že som sa chytala za hlavu, že "čoooo to bolo"?! Ona ide vždy na istotu. Jej príbehy sú krásne a vtipné, plné vášní, ale vždy predvídateľné. Priznajme si, preto ju máme radi! A aj preto patrí medzi moje top autorky spolu s Keelandovou.

Jej štýl písania je perfektný. Jej humor, vynikajúce a vtipné rozhovory a to napätie medzi našim párikom je hmatateľné! Čo sa mne osobne veľmi páči a vyhovuje mi to, keď sa potrebujem odreagovať od každodenného monotóneho života.

V prvej časti knihy sa stretneme s mladou Raven a s Gavinom.

Mladá láska...leto plné zábavy a vzrušenia. Raven začala pracovať pre Gavinovu rodinu. Všetko išlo ako po masle, kým sa do seba nezaľúbili. Čo sa, samozrejme, Gavinovej matke nepáčilo. Život s Raven sa nemaznal. Jej mame zistili rakovinu. Urobila pre ňu všetko. Musela sa oddať vyhrážkam a spraviť najťažšie rozhodnutie v živote.

Druhá časť knihy sa odohráva o desať rokov neskôr. Osud zariadil tak, že ako zdravotná sestra Raven sa vrátila do ich domu opatrovať Gavinovho chorého otca. Všetko bolo super dovtedy, kým jedného dňa sa Gavin nevrátil z Londýna na návštevu otca...

"Hovorí sa, že keď ľudia prídu o nejakú končatinu, občas ju cítia, aj keď ju nemajú. Aj so zlomeným srdcom je to rovnaké. Vnímate lásku, ktorú ste v ňom mali, hoci srdce máte rozbité na črepiny."

Desať rokov...veľmi dlhá doba...ale stačí nato, aby zabudli na prvú veľkú lásku, alebo stačí jeden okamih a všetky ich city sa vrátia?

Dozvie sa Gavin pravdu? Prečo ho vtedy z ničoho nič opustila? Dá sa to ešte napraviť? Môžu byť znovu spolu?

Je to pravda, že stará láska rozkvitne aj po rokoch?!

Keď sa vrátil Keď sa vrátil Penelope Ward

To leto bolo najkrajším v mojom živote. Stretla som Gavina, muža svojich snov, nanešťastie... bol pre mňa nedosiahnuteľný. Pre jeho matku som bola nikto, len najatá pomocná sila, ktorá sa jej synovi nemohla rovnať. Nikdy by nedovo... více