Kat

recenze

Kat (2019) 5 z 5 / beatrica4102
Kat

Chris Carter - Kat

… Čoho sa najviac bojíte?…

Ak by som mala jedným slovom charakterizovať autora, povedala by som len - Dychberúci - tiež aj jeh tvorba!
A to rozumiem doslova a do bodky. Veľakrát mi vyrazilo dych popri čítaní! Myslela som si, že prvú knihu (Dvojitý kríž) bude pre autora ťažko predčiť, no podarilo sa mu to! A ešte ako veľmi!

Neskutočne ako tu opisuje celý dej príbehu, ako sa postupom času všetko spojí do veľkej skladačky. Čitateľ jednoducho nechce a určite ani nevie dať knihu z ruky, lebo chce vedieť a to čím skôr, kto je vrahom…

Príbeh, ako sme už zvyknutí, tiež začal brutálnou vraždou. Farára popravili a na miesto jeho hlavy položili na telo psiu hlavu. U mňa sa žalúdok začal dvíhať najmä pri druhej vražde (a to sa považujem za človeka, ktorého žalúdok vydrží veľa ), ktorá ma riadne prekvapila… o ostatných obetiach a vraždách už ani písať nejdem…

Konečne sme mohli trošku lepšie spoznať detektíva Roberta Huntera. Taktiež aj jeho minulosť, za čo som veľmi vďačná autorovi, nakoľko detektív pre mňa doposiaľ predstavuje veľkú záhadu. Napriek tomu, že toto je príbeh plný ohavných, krvavých vrážd, kde je plno obetí, autor má zmysel aj pre humorné vsuvky do deja. Neskutočne sa mi rátali dialógy a doberačky medzi postavami. Miestami som sa smiala spolu s nimi nahlas.

Tak isto ak v prvom diely, aj tu je koniec prekvapivý! Keď cítiš, že počas čítania ti už nič neuniká a máš vraha na dosah, nakoniec sa určite prekvapíš a budeš úplne mimo! A toto je tiež to, prečo milujem autorove knihy.

Veľmi sa teším na ďalšie časti! A hneď sa aj púšťam do pokračovania - ako by to povedal detektív Hunter “Veľa čítam.”

A preto, lebo to milujem!