Jasné a stručné. Až příliš na andělské karty?

recenze

Andělské rady (2016) / RenataP
Jasné a stručné. Až příliš na andělské karty?
Karty mne překvapily tím, že na to, že jsou andělské, jsou opravdu, jak to tak říct, často ostré jak nabroušený nůž: Se vším hned hotové?
Ale to se mi vůbec nelíbí!!! Nemám ráda tak jasná a stručná NE a s kartou, která toto v této sadě zcela jednoznačně říká, se mi nechtělo ani za mák kamarádit.

Ale potom jsem k nim začala hledat cestu...
Čas ale způsobil, že i ona \\\"ne\\\" jsem začala chápat jinak a že jsou někdy tím nejlepším vedením, které můžete mít. K těmto výkladům určitě doporučuji dovýklady jinými kartami a hledání oněch PROČ ne...

Lépe osvětlit situaci.

Snad vrcholné dílo D. Virtue?
Nevím, ale určitě bych si je v celé její tvorbě dala někam hodně vysoko. Jsou v každém případě krásné a zdobné. Tyhle Andělské rady od Doreen Virtue jsou jedněmi z těch inspiračních, přitom však velmi důrazných karet. Osobně sice preferuji spojení tarotu a andělů a andělské taroty od této autorky považuji za velmi pěkné a nutící člověka přemýšlet různými směry, ale tyto vyloženě andělské a lehinké karty jsou prostě jiné.

Příručka jen doladí hezká slova...
Něco se dozvíte už ze samotných karet, ale určitě rádi sáhněte po minipříručce. S těmito krásnými kartami, které pohladí i oko, se můžete mazlit dlouho. Ač jejich poselství jsou jasná a stručná, tak ve chvíli, kdy s nimi začnete vykládat, se jejich energie doslova rozvine jako růže. Překvapily mne najednou obrovským množství jemných informací kolem.

Komentáře (1)

kniha Andělské rady recenze

MiaErrian
24. dubna

Ano, na tyto karty si člověk musí chviličku zvykat, nejsou jako tarot, který je hodně o sebereflexi. Tyhle karty mi už od prvního použití připadaly spíše jako komunikační prostředek. Taroty většinou podporují, vysvětlují a snaží se v člověku pozdvihnout i nějaké kladné myšlenky, navzdory tomu že v samotné kartě se říká že to bude vážně fuška - zkrátka aby hledal na všem zlém i to dobré. To tyto karty dělají také, ale mnohem stručněji, proto jsou výhodné pro lidi, kteří už umí sami hledat ve špatných věcech i to dobré a všechny problémy berou jako zkušenosti.