Jak snadné je zabít civilizaci?

recenze

Jak zabít civilizaci (2011) / RenataP
Jak zabít civilizaci

Čekala jsem historickou knihu s nadhledem, nějaké to vtipné ohlédnutí se do historie na hloupé civilizace, jež tak nějak zničily samy sebe.
A jaké překvapení, že nejenže to v této knize takto JE, ale také je to naprosto přesné zrcadlo dnešní Evropě. Nerada bych, aby tento český redaktor BBC žijící v Londýně, byl dobrým prognostikem. Faktem ale je, že zcela přesně vystihnul s několikaměsíční předstihem události ve Francii.
A tehdy mi ztuhla krev žilách.

Znáte islám? Znáte evropské kulturní dědictví?Velmi si cením tohoto přemýšlivého autora, který tu napal knihu v novém rozšířeném vydání a která může mít velkou cenu v budoucnosti.

Muž se zdravým selským rozumem a především s úctou k našim předkům. Nemohla jsem se stále zbavit dojmu, že tato publikace je prostě tak silný kalibr, že to snad ani nemůže být pravda.

Nechám na každém, ať si udělá svůj vlastní názor na fakta, která tu jsou. Historická, současná. Logicky provázaná… probírá tu nejen psychologii politiky, světových vztahů mezi Evropou a islámskými zeměmi, nevyjímá roli USA, ale především na dřeň odhaluje rafinované způsoby, ať politické, či psychologické, jakými se pomalu podrýváme.

A takhle podobně padla nejedna civilizace před námi.

Je to děsivé…

„Proto se tolik lidí na Západě domnívá, že islám na nás útočí jen proto, že mu něco dlužíme, a stále se namáhají přemýšlením, co všechno by mu měli ještě dát a v čem mu vyhovět, aby je nechal v míru. Málokterý současný západní člověk dokáže pochopit, že ať dělá, co dělá, někdo by ho mohl chtít zničit jen z čiré víry, že mu to přikazuje Bůh.

Pro věřícího muslima je každý takový ústupek důkazem, že Bůh fandí jemu a ne ustupujícím. A byl by hlupák, kdyby toho nevyužil k dalším požadavkům.“

Ať se snažíte jako čtenář jakkoliv se na tuto knihu dívat nestranně, on se i autor snaží nebrat do svých slov a argumentů emoce, tak stále víc a víc zůstáváte v úžasu jen nad prostými fakty,které mimochodem korunuje výpis práv šaria, statistiky v evropských zemích, ve kterých státy uvolily a některá z těchto nelidských práv už do svých zákonů vzala! Bere to dech…

A stále víc a víc čekáte na rozuzlení. Ano, autor velmi dobře navrhuje řešení, kterak Evropu ještě zachránit. Vědí to ti, kteří nás mají v rukou? Pokud ano, tak máme šanci.

A i když je to kniha k neuvěření, ve chvíli, kdy si představíte, kam se poděla jen prostá úcta k našim předkům a jejich obětem za naši svobodu, rozpláčete se zoufalstvím nad tupostí současných lidí.

O autorovi:

Benjamin Kuras se narodil ve Zlíně, byl krátce pražský rozhlasový redaktor (1968), od října 1968 se stal obyvatelem Londýna a český redaktor BBC a od roku 1975 oficiálně britský občan. Autor patnácti anglických divadelních a rozhlasových her, které se hrály v šesti zemích.

Od roku 1990 přispívá do českých periodik jako jsou Respekt, Bajt, Český deník, Týden, Lidové noviny, Profit, Marianne, MF Dnes, Právo. V nakladatelstvích Eminent, Baronet, Linde, Evropský literární klub, Totobia a G+G vydal množství českých i anglických knih, např. Žít všemi údy, Jak přežít padouchy, Tao sexu, Pryč s prašivkami, Deník viruse aidsu, Antonín a František jsou naživu, Nebýt Golema a mnoho dalších…