Iba sekunda

recenze

Iba sekunda (2022) 4 z 5 / beatrica4102
Iba sekunda

J.LEVINSKI - NIEKEDY STAČÍ... IBA SEKUNDA

Stalo sa mi už párkrát, že mi jedna z hlavných postáv nebola sympatická, ale také ešte nikdy, že mi ani jedna nesadla.
Bohužial v tejto knihe sa to stalo...
Našťastie tam boli vedľajšie postavy - ich kamaráti, ktorí podľa mňa zachránili celú knihu.

"Naše svety sú síce odlišné, ale možno budeme schopní spojiť ich do farebnej mozaiky."

Sirius (tak som sa potešila kvôli menu, HP) je pre mňa obyčajný klamár a nervák! Vôbec sa mi nepáčili jeho myšlienky o ženách, hlavne o Waf - ktorú taaak miluje. Držala som mu naozaj palce aj som ho ľutovala na konci, ale k môjmu srdcu si cestu nenašiel.

Naša bábika Waf je veľké rozmaznané decko. Jej správanie niekedy pre mňa bolo také detinské a absurdné, že som musela zatvoriť knihu a dať si pauzu. Ona ešte vôbec nebola zrelá na vzťah a slovo dôvera jej nič nehovorilo!

"Veriť a dôverovať. Dve slovesá predstavujúce piliere vzťahu. Stačí ich narezať, nakloniť a nebude to fungovať."

Keď nevezmem do úvahy tieto detinské a hlavne zbytočné hádky, príbeh bol zaujímavý! Mám rada príbehy, kde sú športovci a tanečnice. Tá mafiánska línia, ktorú tak pomaličky zaviedla autorka do príbehu bola perfektná! Som zvedavá ešte, aké komplikácie sa vyskytnú kvôli tomu.

Tinédžerská láska je prekrásna, človek cíti, že sa vznáša v oblakoch a má na sebe ružové okuliare. Stretnúť po štyroch rokoch lásku zo školy a myslieť si, že môžu pokračovať tam, kde to predtým ukončili, a že za ten čas sa človek nezmenil, je podľa mňa naivné.

Môže takýto vzťah vydržať a prekonať prekážky, ktoré im život postaví do cesty? Dá sa dôverovať niekomu, o kom zistíte, že vám od začiatku klamal? Je ich láska dosť silná?

Niekedy stačí iba sekunda aby sa všetko zmenilo...

Iba sekunda Iba sekunda J. Levinski

Príbeh začína tam, kde ostatné končia. Poukazuje na to, že za momentom, kedy sa dve hlavné postavy dajú konečne dokopy, nie sú všade dúhy a jednorožce. Obloha sa dosť často zatiahne tmavosivými mrakmi a jednorožce sa premenia na o... více