I jedno setkání může změnit život a nic už nebude stejné!

recenze

Stingerův pád (2016) 5 z 5 / Samira
Stingerův pád

Mia Sheridan už nějaký čas dokazuje, že na poli nevšední romantiky s něčím navíc je potřeba s ní počítat. Nakladatelství Baronet její sérii Znamení lásky začalo vydávat v pozměněném pořadí a tah to byl více než dobrý. Neboť Archera a knihu Archerův hlas, která je v sérii třetí knihou, si nešlo nezamilovat. První dva díly Leo a Leova šance byly také vynikající, ale přece jen nemusely sedět každému a bylo také znát, že se při psaní první z nich autorka rozepisuje. V pořadí čtvrtá kniha Stingerův pád, je zatím v mých očích autorčiným nejzdařilejším počinem a to nejen kvůli způsobu psaní, ale hlavně postavám, na které se mi jen tak nepodaří zapomenout.

Grace Hamiltonová budoucí právnička, je systematickou ženou s jasně danými životními plány. Carson Stinger naproti tomu bere život, jak přichází a nic od něho nečeká, ani prozatím neměl důvod zabývat se důsledky svých činů či jejich dopady, jinak by ani nemohl dělat to, co dělá - pornoherce.
Jejich životy, se ale po jejich setkání osudově změní a ani jeden nezůstane takový, jaký byl předtím. Přerod to bude zábavný, dráždivý, dojemný, potrápí však i naši vytrvalost a jen odpočinek v knize nehledejte.

Autorka velice ráda pracuje se symboly, příběhy a jejich propojením do lidského života. I proto zřejmě rozdělila knihu do tří tématických částí. Které symbolizují pomyslnou Stingerovu životní cestu, jeho pád, přerod i vzlet.

První část jsem si užila jako málokterou, autorka totiž z rozdílných světů i na první pohled odlišných povah vytěžila maximum. Oceňuji také její odvahu, díky které se trefila do černého. Carson je sice pornohercem, ale buďme upřímní, možná toho má za sebou méně, než většina více či méně vyžilých hrdinů z jiných románů. S „Pampeliškou“ Grace, pak tvoří doslova výbušnou směs humoru, vášně a do sebe zapadajících povah. Už dlouho si mne žádná dvojice takhle nezískala.
Prostřední část knihy pak tvoří přerod obou postav, protože je jasné, že to nebudou mít jednoduché. A jejich individuální vývoj, při kterém jsou odděleni, takže doslova odpočítáváte do části třetí.
Ta je pak stejně jako druhá dějem nečekaná a ještě více přesahová. Dočkáme si i detektivní zápletky, ale také snahy autorky o něco vyššího. Problematika obchodu se ženami a dětmi musí být v některých zemích velikým problémem a autorce se minimálně podařilo na problém upozornit ty, kteří si ji přečtou. Jak téma zapojila do příběhu, si však budete muset přečíst.

Mia Sheridan si mne už nemusí získávat. Tenhle její emotivní kousek mne v průběhu čtení mnohokrát rozesmál i rozplakal a hlavně zanechal ten nejlepší dojem.

Doporučuji!

"Štír je jediné znamení, které symbolizují tři různá stvoření . Každé z nich představuje jiné stádium štírovy přeměny. První je samotný štír, který symbolizuje syrovou energii znamení. Štír bodne jenom při obraně, v reakci na určitý podnět a často také proto, že je sobecký tvor, jenž si vůbec není vědom vlastní síly a toho čeho je schopen.
Jak se štír učí ovládat svou sílu a držet svoje instinkty na uzdě, stává se orlem. Orel, přestože je i on krutý, má mnohem větší perspektivu, létá vysoko nad zemí a svou moc využívá s rozvahou a promyšleně. Nakonec se orel stane holubicí.
Holubice je klidný pták, známý jako nositel míru, hoden následování. Orel se stane holubicí, jen pokud dostane to, po čem na celém světě nejvíc touží. Štír dokáže jako jediný proměnit jed sobectví ve všemocnou lásku".

17.04.2016

Děkuji :), kniha se ti určitě bude moc líbit, autorčin styl mi připomíná K.A. Tucker, autorku série Deset malých nadechnutí.

Aracely
17.04.2016

Nádherná recenze Samiro! :-) Na knihu se moc těším :-)

17.04.2016

Děkuji :), je to opravdu jedno, knihy na sebe nijak nenavazují a nemají společné ani prostředí či postavu. Tedy kromě Lea a Leovi šance, to je ten samý příběh psaný ze dvou pohledů. Takže bych klidně začala Stingerem, ale jak říkám i Archer byl úžasný. K Leovi jsem menší výhrady měla, mně se však líbil i on. Za sebe bych však přece jen začala buď Stingerem nebo Archerem.

alzbeta4340
17.04.2016

Díky za moc pěknou recenzi, tuto autorku neznám. Knížku určitě zkusím, jen nevím, jestli mám začít od začátku série nebo rovnou Stingerem.

17.04.2016

Děkuji Vám, po pravdě se spíše mohu spolehnout na mluvené slovo a s psanou formou se teprve po letech školního nepřátelství zžívám. Snad se mi alespoň trošku podařilo zachytit dojem z knihy, která byla milým překvapením. Přece jen ne každá série má vzrůstající tendenci. I když tohle není série v pravém slova smyslu, protože jednotlivé díly na sebe nijak nenavazují. Tedy, alespoň zatím. Uvidíme jaké bude Kylandovo vykoupení.

Babula.dee
17.04.2016

Samiro, vy to se slovy vážně umíte!