Holky ve vzduchu

recenze

Holky od spitfirů (2021) 3 z 5 / knihovnička007
Holky od spitfirů

Nejdříve bych chtěla autorce poděkovat, že touto knihou vzdala čest ženám, které za druhé velké války nezůstaly v kuchyních u plotny, ale staly se průkopnicemi. Do té doby bylo nemyslitelné, aby ženy ve válce pomáhaly mužům. Ale svět se změnil, mužů bylo málo a nejprve Anglie a poté i USA daly ženám možnost stát se pilotkami. Sice nebojovaly, ale pomáhaly převážet bojové letouny.
Příběh kapku pokulhával, jednalo se spíše o boj v rovnoprávnosti... Ruby, May a Lizzie se snaží se všech sil se prosadit mezi muži a odvést tu nejlepší práci. I tak ale nezapomínají na své blonďaté účesy a růžové rtěnky...
Upřímně... pokud přemýšlíte nad koupi knihy-lepší bude půjčit si knihu z knihovny. Kniha není špatná, ale ... připadá mi, že velkou část překladu zvládl google překladač, věty byly toporné a některé moc nedávaly smysl. Výrazy „oční řasy, pilotky klackující se po základně nebo staromodní názory starých ženských“. A takových věcí tam bylo dost. Občas jsem si větu musela přečíst několikrát, než jsem pochopila, o čem vlastně čtu.
Připadá mi, že to tuto knihu dost kazí a je mi to líto. Tato kniha i to opravdu nezaslouží. Je to kniha o ženách, které dokázaly to, co před nimi do té doby žádná jiná žena. Kniha je inspirována pravdivými událostmi a myslím, že toto je opravdu škoda. :(
Jedna * navíc za odvahu děvčatům v tehdejší době.