Hledání smyslu života

recenze

Papírová města (2014) 5 z 5 / Safienka
Papírová města

Papírová města – města vytvořená pro potřebu, pro radost a pro zajímavost. Opravdu existují, ale ponětí o nich má jen málokdo. Třeba taková Margo, osmnáctiletá studentka, která hledá smysl svého života. Už od mala patří mezi výstřední povahy, které vyhledávají nevšednosti a dobrodružství. Je přesným opakem Quentina, souseda, který vyrůstá ve spořádané rodině, kde je vzájemné porozumění na předních místech společného života. Toto křehké přátelství se utvoří kdysi dávno v minulosti. A nyní v době, kdy čeká oba mladé konec jedné éry života, se má všechno změnit. Začíná to černě oděnou Margo v Quentinově okně a končí to kdesi v New Yorku. Dobrodružství, které zatočí každodenní rutinou změní nejenom Quentina. Jeho dva nejvěrnější kamarádi jsou nakonec do celé AKCE MARGO taktéž zapleteni a prožívají vše společně.
Sledujeme růst přátelství, které spojují právě takové zážitky. Zážitky utvořené znenadání, u kterých se můžete spolehnout na druhé. Autor do díla zapojil spoustu zajímavých myšlenek a postřehů, které vložil do slov mladých hrdinů. Ikdyž se jedná o příběh teenegerů, tak věřím, že si v tomto díle najde to své i kdokoliv jiný.
Nejakčnější část se pro mě odehrávala na začátku, potom se děj pozvolna sunul pátravými kroky vpřed a v závěru dodal celé knize správný náboj. Nelituji konce, protože si nedokážu představit jiný. Jiný, který by mohl být tak fádní a všední. Všechny postavy mě dokázaly něčím překvapit, jak v dobrém, tak i ve zlém. Ale o tom je život.

Určitě doporučuji.