Historická romance se špetkou hříchu

recenze

Hříšné přání (2024) 4 z 5 / Knihomolka97
Hříšné přání

Hlavní hrdinou příběhu je Johanna, dívka, která se po odjezdu svých rodičů do ciziny ocitne v rodině strýce, aby ji poprvé uvedl do společnosti a našel vhodného manžela. Tohoto úkolu se však zhostí se vší parádou Johannina babička, která má v domácnosti nastavená přísná pravidla, na které Johanna není z domova vůbec zvyklá.

Johanna je sympatická hrdinka, naivní a neznalá, asi tak, jak v té době bylo běžné. Příběh se odehrává v roce 1827 a je zde perfektně vystižená ta až absurdní nespravedlnost vůči ženám. Několikrát se mi otevírala kudla v kapse.

První cca třetina knihy na mě působila tak nějak nemastně neslaně. Chyběly víc popsané emoce, Johanniny city, nebo spíše poblouznění, které tak rychle vzrostlo, nebylo moc uvěřitelné. Možná to bylo i způsobené er-formou.

Naštěstí přišel v průběhu zlom, příběh jsem si začala užívat a hlavní dvojici fandit. Okolnosti nebyly příznivé jejich vztahu, o to víc bylo čtení zajímavější.
Příjemná romantická linka se špetkou toho hříchu. Zakázané ovoce zkrátka nejlíp chutná, že?

Velmi jsem si oblíbila postavu Nanette. Správná ženská!
Johannin osudový muž byl zabavný a milý společník, který si mě získal hlavně tím, že nebyl pokrytec.
Za mě 3,5*/5* a pokud u nás vyjde další díl této série, nenechám si ho ujít.
Myslím, že pokud vás baví Bridgertonovi, pak by se mohlo líbit i Hříšné přání.