Fable: Mezi zloději

recenze

Mezi zloději (2022) 5 z 5 / Red-haired
Mezi zloději

Do příběhu Fable jsem se naprosto zamilovala. V první řadě se odehrává v úžasném prostředí, které mě snad poprvé v knize nezklamalo. Už jsem totiž pár fantasy knih odehrávajících se na moři četla, ale žádná z nich nedostála mému očekávání. Zato tato? Značka ideál! Nebezpečný život na ostrově, potápění, dobrodružství na lodi, mořské bouře – to všechno jsem si nesmírně užívala.

Hlavní hrdinka Fable mi navíc hned padla do oka. Silná, odvážná, ale lidská, přičemž si hledá své místo ve světě a nemá to vůbec jednoduché. Vše co znala, byl život na moři, dokud ji její vlastní otec nenechal na ostrově zlodějů, na kterém jsou její šance na přežití minimální.

V knize se Fable dostane mezi partičku outsiderů, které jsem si také naprosto zamilovala. Co by se dalo považovat za mínus, je romantická linka, která na mě začne až příliš pozdě, jenže ve výsledku mi to vůbec nevadilo. Navíc je tak skvělá, že stojí za to si na ni počkat.

Já knize tentokrát nemám co vytknout, a tak hodnotím 5*/5* a vřele doporučuji!

Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji @humbook v rámci skupiny #humbookblogeri