Existují dokonalé ženy?

My dokonalé
Kdybych nebyla váhavá, tak jsem tuto knihu mohla mít už dávno a ušetřila bych si její shánění na poslední chvíli, což jsem celá já :-).

A jsme u toho, že...
Jak vypovídá název knihy, My Ženy jsme prostě dokonalé a nebo ne? Myslím, že nic jako dokonalá žena neexistuje. Nikdo z nás není dokonalý... Každá máme své chyby - dokonalost by byla nuda :-).

Musím říct, že jsem byla uchvácena obálkou, ta je tak Krásná, že hlavně z toho důvodu jsem po knize hned sáhla. A váhala jsem, ačkoliv mám své oblíbence, od českých autorek moc nečtu...

Kniha je souborem fejetonů. Napočítala jsem jich přes padesát. Jsou vtipně pojmenovány, například: Mimozemšťan, Superžena, Kočka, Sněhurka apod...
Z některých jsem brečela smíchy :-). Nechci kopírovat oficiální anotaci, jako ostatní. Moc se k tomu ale napsat nedá...

Je to o Nás Ženách, se všemi našimi radostmi i strastmi. Někdy to bylo vtipné a jindy zase dojemné, ale velmi často jsem se při čtení usmívala nebo smála. Říkáte si, jako by někdy psala o mém životě... Je možné si být tolik podobné? Ano je! Každá žena občas řeší muže, trapasy všeho druhu, zlobivá dítka, svou rodinu, svou práci atd...

Tohle je čtivá oddechovka, kterou můžete číst kdykoliv a kdekoliv, jelikož jsou to krátké kapitolky. Je velká škoda, že se tato kniha moc nečte. Nechápu proč, no vlastně vůbec nechápu vkus a chutě ,,dnešních" čtenářů, ale je to jejich věc...

Já při čtení hledám relax a odreagování od svého ne vždy ,,růžového" života. A tato kniha mi toto poskytne a to je důvod, proč si ji přečíst. Doporučila bych ji všem. S chutí si přečtu její další knihu.

,,Když někdo řekne: Ta ženská je kočka, možná ani neví, jak velkou pravdu má. Kdyby to ale byla jen sexy podoba, co máme se šelmami společného. Je toho mnohem víc. Spíš se dá na prstech spočítat, v čem nejsme stejné. Nemáme třeba čtyři nohy a ocas. Ale to je tak všechno.
Chceme hladit. Předeme, lísáme se, mile se díváme. Ale běda, kdyby to někdo dělal ve chvíli, kdy na hlazení nemáme náladu. Sekneme, kousneme, utečeme. A pak zase přijdeme. Když chceme.
Nedáme se vycvičit. Přitom to vypadá, že ano. Kočky se naučí vesele skákat po skříních. Vědí, kde mají misku a toaletu. Kdo je ale kdy viděl, jak v cirkusu přeskakují sudy? To, že se nějakému muži podaří jednou provždy vycvičit ženu, je iluze hodná Houdiniho. Vycvičená žena je totiž stejný protimluv jako veselé krematorium.
A které zvíře je vlastně muž?"
Str ~ 181


Závěrem bych chtěla říct, že jsem ráda, že jsem si knihu nakonec koupila a budu ji mít ve své knihovně. A které zvíře je vlastně muž? Co myslíte Dámy :-)?

Doporučuji k přečtení!

autor: Aracely · 28.12.2016 v 07:25 · přečteno 225x

Komentáře (9)

Samira
01. ledna

Určitě dám ;)!

Aracely
31.12.2016

:-). Pak dej vědět, jestli se ti líbila.

Samira
31.12.2016

;), zkusím!

Aracely
31.12.2016

Děkuji za pochvalu Samiro :-). Úžasná a pravdivá odpověď :-)). Knihu určitě zkus ;-).

Samira
31.12.2016

Muž je muž nesrovnatelný to exemplář :), moc pěkná recenze, děkuji za ni, určitě knihu zkusím!

Aracely
28.12.2016

mac.martina: Děkuji moc. Ano, to byla. Doporučuji Ti ji k přečtení :-).

mac.martina
28.12.2016

Pěkně napsaná recenze, diky ní mám chuť si tu knížku přečíst :-) musela to být skvělá oddychovka :-)

Aracely
28.12.2016

Děkuji. Ano, moc se mi líbila :-).

monushka
28.12.2016

Hezky napsane :) Jsem rada, ze se ti kniha libila.