Druhá šance...

recenze

Druhá šance (2014) / ciniminisek
Druhá šance...
Nakladatelství Motto nedávno vydalo novinku s názvem Druhá šance. Dílo z pera známého francouzského spisovatele Marca Levyho, jehož předchozí knihy měly takový úspěch, že filmová práva k jedné z nich, zakoupil sám Steven Spielberg.

Andrew Stilman je obyčejný muž. Jeho práce reportéra ho naplňuje a záštita nejlepších novin na světě New York Times, tomu dodává ještě větší váhu. Brzy se bude ženit za ženu, kterou bezmezně miluje a jeho nejlepší přítel Simon je jako bratr, které sám nemá. Zdánlivě spokojený život ovšem jednoho dne získá trhlinu. Andrew je v parku mezi desítky lidí zavražděn. Kudla mířená do zad se stala smrtelnou. V jiném případě by příběh končil, v knize Druhá šance, ale právě začíná. Andrew se probouzí o dva měsíce zpět – ještě před svatbou a několika dalšími klíčovými okamžiky. Má pár týdnů na zjištění svého vraha, aniž by změnil budoucnost. Jenže to není tak lehké, jak se zpočátku zdá a Andrewa život se začne ubírat jiným směrem, než by správně měl.

Autor Marc Levy je považován za jednoho z nejlepších francouzských spisovatelů této doby, o čemž svědčí i fakt, že jeho perem vyprodukovaná díla jsou překládány do desítky jazyků po celém světě. Ovšem do paměti čtenářů i diváků, se dostal především díky knize A co když je to pravda, kterou zrežíroval nejlepší americký režisér.


Hlavní postava celé knihy Andrew se po celé čtení jeví, jako normální muž, jakých známe desítky. Je milý, rozumný, ale také obyčejně lidský, proto mu nedělá potíže se dostat do různých šlamastyk, i dělat nesprávná rozhodnutí, za které bude mít výčitky spousty dní. Jeho postava je autorem vykreslena skvěle, přesto si zachovává určité tajnosti. Proto se do příběhu neponoříte, jak v jiných knihách, kdy ovšem v tomto případě to je vážně dobře. Sledování laického vyšetřování zpovzdálí dopomůže k tomu, udělat si na případ svůj vlastní obrázek a nebýt ničím, ani nikým ovlivňován.

Detektivní thiller s nádechem scifi, tvoří z této knihy velmi poutavý příběh a s pomocí lehce čtivého děje dokáže čtenářovu pozornost udržet až do poslední stránky. Titul v sobě skrývá napětí, strach, ale i vtip, který si berou na starost ostatní aktéři, které si každý čtenář oblíbí, tak jako tuto knihu.

Titul druhá šance doporučuji ženám i mužům, jelikož si v příběhu každý najde to své.

Komentáře (0)

kniha Druhá šance recenze