Dračí královna 2

recenze

Dračí královna (2023) 4 z 5 / insta.kniha
Dračí královna

Po přečtení prvního dílu "Dračí dcery" jsem byla fascinována a zděšena příběhem o tom, jak Japonci zacházeli s "ženami pro útěchu" ve druhé světové válce.
O Koreji jsem zatím neznala žádné "větší" historické pozadí a tak obě knihy byly vzrušující a poučné zároveň.

"Dračí královna" informuje o vzestupu korejské královny a jejím úsilí o reformy ve své vlastní zemi pod mnoha výzvami. Jaký byl její život, jak těžké bylo pro někoho jako ona prosadit se do královské rady v zemi, kde ženy neměly mít názory nebo se zapojit do vládních politik. Absolutně fascinující!
Bylo velmi zajímavé číst o tom, kde vše začalo, kde byla Korea před rokem 1945, kdy se Rusové a Američané rozhodli nakreslit "dočasnou čáru" na mapě - čáru, která stále stojí i o 75 let později (i když ne přesně na stejném místě).

Velmi vzrušující a přesvědčivý příběh o 19. století Koreje, díky kterému se chcete dozvědět více o její historii, i když nejste nutně vášnivý historik. Netrpělivě čekám na poslední část příběhu.

Zda Nate dokáže předejít pohromám, které trýzní nejen jeho života, se dozvíte po přečtení této knihy.