Diktatura za dob Franka

recenze

Mlčící fontány (2020) 5 z 5 / Američanka510
Mlčící fontány

Kniha se většinu děje odehrává ve Španělsku po občanské válce, ale taky v Texasu. Lidé zde musí mlčet, jedině tak jsou v bezpečí. V knize se odehrává ještě letní románek Any a Daniela. Ana je uklízečkou v hotelu a Daniel chce začít fotit, ale jeho otec nechce. Je to spojení dvou zemí, které si nemůžou rozumět. Taky sirotčinec a kam mizí děti.

Tahle kniha se mi už přes rok válela v knihovně. Hodně krát jsem jí rozečetla, ale nedočetla. Rozhodla jsem se až nyní, že je potřeba přečíst. Ruta Sepetys se zaměřuje na historické romány s historii, kterou moc lidí nezná. Tahle kniha je pro všechny generace s výjimkou dětí. Zároveň se za ní zaručil Humbook. Naprosto se mi to líbilo a komu se historický romány líbí tak tohle si musí přečíst. Zároveň kniha není psaná pouze z jednoho pohledu, ale minimálně ze čtyř. Má nádhernou obálku což knize dává vždy plusové body. Téhle knize nechybí nic je zde fotografování, celkově Španělsko samo o sobě. Nádherné citáty.

Má tahle kniha nedostatky? Posuďte sami, mým názorem je že nedostatky nemá. Klobouček dolů autorce. :)

P.S. Milion hvězdiček.