Detektivka, kterou budete milovat

recenze

Smrt v modré (2023) 5 z 5 / Thomasso23
Smrt v modré

Tato kniha mě zaujala již při přečtení ukázky e-knihy. To již jsem věděl, že si ji budu chtít určitě přečíst. Jedná se o detektivní román a musím říct, že jsem byl po dlouhé době příjemně překvapen. Jako vždy oceňuji přebal i kvalitu papíru. Příběh je zasazen na počátek 20.století, přesněji řečeno 1922. Postava, o které je celá kniha je malíř Arnold Wegner, který maluje proti proudu začínajícího nacionalistického proudu a tvořil podle některých "zvrhlé umění". Z počátku se příběh vine dvěma proudy. V jedné sledujeme život malíře Arnolda Wegnera a v druhé lince vyšetřování detektiva Leo Wechslera. Moc hezky je popsána psychologie postav a čtenář se velmi rychle přenese do doby začínajícího německého nacionalismu. První případ se týká zavražděného prodavače. K druhému případu se pojí ještě příběh chlapce, který je velmi dobrým přítelem malíře Arnolda Wechslera. Tento chlapec je nakonec velmi důležitý svědek. Člověk si po přečtení anotace může říct, že již zná závěr případu. Ovšem je tak pěkně vrstvený a propojený, že chvílemi nevíte, co si máte myslet. Je to po dlouhé době kniha, která mi i na konci vehnala slzy do očí. Tuto knihu můžu doporučit jak čtenářům detektivek, tak i milovníkům historických románů.