Zauzlená detektivka

recenze

Kronika zapomenutého kněze aneb hříchy na templářské tvrzi v Čejkovicích (2023) 4 z 5 / Thomasso23
Kronika zapomenutého kněze aneb hříchy na templářské tvrzi v Čejkovicích

Tento příběh se odehrává době, kdy končí templářský řád v Čechách a na Moravě. Johanita Gabriel přijíždí vyšetřit záhadné zmizení Jana Šekvice ze statku Šatrapky. Vyšetřování nebude pro Gabriela vůbec jednoduché, je třeba zjistit všechny okolnosti, které zmizení předcházely. Samozřejmě velmi důležitou osobou v příběhu je komtur Ekko templářské tvrze v Čejkovicích. V příběhu jsou důležité dvě dějové linky a to zmizení Jena Šekvice a také osud statku Dolinka. Je zajímavé, jak autorka dokázala pěkně tyto dvě události propojit. Najdeme zde jak napětí, tak i romantiku. Každý si zde najde to své. A musím říct, že se u knihy rozhodně nebudete nutit. Kapitoly nejsou dlouhé a hlavně vždy přichází na konci kapitoly nový zajímavý poznatek, který vás nutí zjistit, jak to bylo dál. Co mě velmi překvapilo byl konec, který je zdánlivě velmi smutný, ovšem vše se nakonec v dobré obrátí. Také rozuzlení templářské záhady je velmi pěkně napsáno a nezbývá mi, než tuto knihu pro čtenáře vřele doporučit a přál bych si, aby takových pěkných příběhů přibývalo.