Deník Bridget Jonesové

recenze

Deník Bridget Jonesové (2014) / MartinaF
Deník Bridget Jonesové
Bridget Jonesová je single. Už má přes třicet a stále nenarazila na toho pravého. Její platonickou láskou je její šéf Daniel Cleaver, který má na ni také slabost, ale pouze jen sexuální slabost.

Rodiče Bridget a jejich známí jí neustále předhazují Marka Darcyho, právníka, kterého opustila žena a snaží se je dát dohromady. Bridget veškeré návrhy odmítá, vidí před sebou jen Daniela, do kterého se šíleně zamilovala.

Věci se však najednou zkomplikují a Bridgetin život se postaví na hlavu. Jak? To už si musíte přečíst sami.


Kdo by neznal Bridget Jonesovou? Já jsem ji znala jen zfilmovanou, takže nezapomenutelná Renée Zelweger se mi do knihy dostala velice rychle. Kniha vyšla v reedici v nakladatelství XYZ v novém obalu, který se mi moc líbí.

Kdyby náhodou někdo z vás Bridget neznal, tak Bridget je něco málo přes třicet, je stále svobodná, má prořízlou pusu, stále si hlídá příjem kalorií, počet skleniček vína a počet cigaret. To jenom ve zkratce.

Bridget stále hledá svého vysněného prince. Nejblíže má k němu Daniel, její nadřízený v nakladatelství, kde oba pracují. Bridget je jím úplně posedlá, hlídá, jestli ji náhodou nevolal, nepsal. Někdy jsem měla pocit, jestli se náhodou nevrátila v čase zpět a není ji zase patnáct. Ale asi ne, protože tak se chová jen zamilovaný člověk. Ale jak by ne, když je Daniel tak neuvěřitelně sexy? Jenže je ten pravý? Má ji rád nebo ji jen využívá jen pro sex?

Její rodiče a známí jejích rodičů ji neustále dohazují mladého právníka Marka. Jenže jejich první setkání na krocaním večírku nebyl úplně nejšťastnější - Mark měl na sobě žlutomodrý pletený svetr s kosočtverečným vzorem. Tedy žádný sexy chlap a Bridget se mu začala vyhýbat. Jenže pak ho potkala tam a pak zase tam, takže se v jejím životem začal neustále objevovat a ona na něj začala myslet. Bude Mark ten pravý? A dokáže si odmyslet ten příšerný modrý svetr s kosočtverečným vzorem?

Spousta otázek a hlavně hodně vtipu a sarkasmu a nekonečná řada skleniček vína a cigaret. Kdybych toho vypila tolik, co Bridget, týden budu ležet v posteli. Navíc je Bridget velká prokrastinátorka. I to máme společné - někdy jí trvá dvě hodiny než odejde do práce. Ještě musí udělat to, pak to. A také je jednička v průšvizích, takže se vsaďte, že se s Bridget nudit nebudete.

Bridget má dobré přátele - homosexuála Toma a kamarádky Sharon a Jude, kteří se vzájemně při problémech podporují a dodávají sebedůvěru. S Bridget strávíme rok jejího života, nahlédneme pod pokličku jejích dní a prožijeme s ní všechny vzestupy a pády.

Knihu doporučuji všem ženám (a mužům taky), ať už svobodným nebo vdaným, každá se v Bridget aspoň trošku najde. A pokud ne, u knihy si prostě odpočinete a zasmějete.

Komentáře (1)

kniha Deník Bridget Jonesové recenze

Eumenida
06.07.2014

Skvělá recenze. Deník Bridget Jonesové je opravdu prima odpočinková knížka, zábavná a lehce se čte, Bridget je dost pochopitelná pro mnohé, které se s ní ztotožňují. Navíc se mi líbilo i filmové zpracování, myslím,že jedna z nejlepších adaptací.