Dárek z pravé lásky

recenze

Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení (2015) / Ivett7
Dárek z pravé lásky
Hledáte knihu, která vás zaručeně dostane do vánoční nálady? Jo, tak přesně tahle je pro vás. Dárek z pravé lásky je složen z dvanácti krátkých povídek, které mají vánoční nebo zimní tématiku. Dostane se vám všech různých žánrů od romantických povídek přes fantasy až po příběhy k zamyšlení. A všechny mají společné kouzlo, které představuje vánoční čas.

Nehodlám zde vypisovat svůj názor na každou povídku, to bych asi nikdy neskončila. A taky mi osobně přijde kouzelnější, když nevíte, o čem jednotlivé povídky jsou, a naopak se necháte překvapit, jak žánrem, tak autorem a jeho příběhem. Celkově můžu říct, že tu nebyla ani jedna povídka, která by se mi nelíbila. Některé se mi líbily více než jiné, ale líbily se mi všechny. Ačkoliv je těžké srovnávat fantasy povídku s romantickým příběhem, pokusím se vypíchnout povídky, které mě zaujaly nejvíc. Těmi budou nejspíš povídky O půlnocích (Rainbow Rowell), Najdeš mě podle Polárky (Jenny Han), Vítejte ve Vánocích, CA (Kiersten White) a Betlémská hvězda (Ally Carter). Už tohle bylo těžký, užší výběr po mě nechtějte.

Co se mi na celém tomto konceptu povídek líbí nejvíc (kromě toho, že se týkají Vánoc, které miluju) je to, že díky nim máte možnost objevit nové autory, o kterých jste ještě neslyšeli a třeba zjistit, že byste si od nich něco přečíst chtěli, nebo si můžete přečíst povídky od autorů, po jejichž knihách pokukujete a tohle vám pomůže určit, zda si od nich budete chtít něco přečíst. To se mi moc líbí. Já sama jsem četla knihy od tří autorů podílejících se na knize (a všechny mám ráda), 4 autory jsem měla v plánu si přečíst a tohle mě v tom jen utvrdilo a taky jsem pár skvělých autorů objevila.

Trošku mě na knize mrzí, že se jedná opravdu jen o krátké povídky. U většiny příběhů bych uvítala celou knihu. Jako dokonalý příklad mě napadá Betlémská hvězda. Tady udělám výjimku a trochu vás na příběh navnadím. Je o dívce, která se zničehonic rozhodně vyměnit si s dívkou na letišti letenku do úplně jiného města, než kam měla letět a změní se jí život. Ehm.. znáte ten pocit, když vám dojde, že tohle je vše, co můžete bez spoilerů napsat? No, i to je problém povídek - jsou tak krátké, že téměř vše už je spoilerování. Nicméně už tato úvodní myšlenka je jistě dostatečná pro celou knihu (a to ještě nevíte ten zbytek). Nicméně jsem ráda alespoň za ty skvělé povídky, ač jsou podle mě moc krátké.


Pokud máte chuť vnést do svého života trochu reálného i magického kouzla nebo chcete prostě Vánoce (a to klidně i uprostřed léta, já to tak mám běžně) a nebo prostě toužíte najít nové autory, jejichž knihy by vám neměly chybět v knihovně, Dárek z pravé lásky můžu jen doporučit. A jsem velmi zvědavá, jestli totéž budu moct říct i v podstatě o "druhém díle", což je letní obdoba této povídkové knihy, která u nás vychází příští rok. Sestavená je opět Stephanie Perkins, ale jednotliví autoři už jsou jiní, takže se těším na nové objevy.

Komentáře (1)

kniha Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení recenze

Aracely
16.12.2016

Krásná recenze :-). Knihu mám doma a dlouho už po ni pokukuji, ale musím teď splnit Výzvu a do toho se mi bohužel tato Kniha nehodí, ale díky recenzi jsem na ni ještě více natěšená :-).