Ďábel

recenze

Ďábel (2014) / rachel4439
Ďábel
Když jsem se pouštěla do této knihy, přemýšlela jsem, že trh je poslední dobou přesycen krimi, detektivkami, thrillery a do četby se mi moc nechtělo. Přece to nebude nic nového, no ale název je zajímavý, třeba se to nakonec nějak vyjeví. A byla jsem uchvácena od prvních stránek.

Toto vyprávění určitě není pro každého. Takhle brutální příběh už jsem dlouho nečetla. Smrt, krev, mrtvoly, obětiny, bílí tlustí červi, brouci a pavouci, kosti, vraždy, šedá kůra mozková rozesetá po okolí, sex, nezletilí, korupce a to zdaleka ještě není všechno.

Prolíná se několik životů postav a to ne ledajakých postav. Je to přehled poruch, postižení, úletů a úchylek. Jestli je tu jeden člověk "normální", tak je to hodně. Někteří si to pěstují sami a jiní měli smůlu, s dospíváním, s rodinou, se situací, s předurčením.

Jak velkou roli hraje v životě náhoda, přimotat se někde, kde se zrovna něco semele? A proč ti, co za nich nemohou, vždy odnesou všechno v první řadě, nejvíc a natvrdo? Přečetla jsem jedním dechem, nenudila jsem se ani jednu stránku.

Vyprávění je různě propojeno, spíše náhodou, nepůsobí to uměle. Nenajdeme žádnou výplň, je tu akce či příběh na každé stránce. Občas jsem se ušklíbala, někdy je to vážně nechutné, někdy spíše vtipné, jak se to kolikrát sejde a nikdo s tím nic nenadělá. Jestli je někde ďábel, tak na stránkách této knihy.

Komentáře (0)

kniha Ďábel recenze