Člověk se nedokáže ze dne na den změnit

recenze

Tahle píseň ti změní život (2013) / Klára11
Tahle píseň ti změní život

Člověk se nedokáže ze dne na den změnit. To jednoduše nejde. A když se to i někomu povede, stále je v jádru stejný, má tam stále pozůstatky ze svého dřívějšího já.

Elisa byla vždy odlišná, vybočovala z davu. Ale ne v tom dobrém slova smyslu. To léto po prvním ročníku na střední se to rozhodla změnit. Ona se rozhodla změnit. Strávila zalezlá v pokoji a studovala různé módní blogy a časopisy, aby se zařadila mezi ostatní obyčejné lidi. Co si myslíte? Nevyšlo to. Jejím dalším plánem bylo tedy jediné- zabít se.

Rozhodla se, že si podřeže žíly. Řízla se, pořádně, ale dostala strach a zavolala jedné spolužačce, že se řízla schválně. A tak hned zavolala záchranku.

Později zase žila svůj život plný milované hudby. Hudbu milovala nadevše- znamenala pro ni celý svět. Ráda se procházela v noci po temných, opuštěných ulicích se sluchátky v uších. Jedné noci se ovšem něco změnilo. Potkala Vicky a Pippu, dvě odvážné holky, které právě mířily do nočního tanečního klubu Start. Elisa o něm nikdy neslyšela, ale rozhodla se ho i s holkami navštívit. Byl to sen. Všude hrála hudba. DJ tam dělal hezký kluk s přezdívkou Char, který jí postupně učil základy. A ona se tak mohla v noci změnit z nudné, neoblíbené holky na DJ v úžasném tanečním klubu. Bylo to vysvobození.

Nejdřív jsem o této knize neměla moc valné mínění, ale hodně mě překvapila. Nečekala jsem,že bude tak dobrá.

Elisa mi byla sympatická, ale Char už tak moc ne. Byla jsem ráda, že si Elisa konečně mohla najít něco, co jí doopravdy bavilo a při čem se cítila dobře. Vždyť si to zasloužila, ne?

Její příběh je také něco jako poučení- i osamělí, napovrch nezajímaví nebo neoblíbení lidé v sobě skrývají nějaké talenty. A mnohdy hodně velké. Taky potřebují přátele, které je podrží v každé situaci. Nikdo by neměl být sám.

Doporučuji. Skvělé čtení.

Klára11
08.08.2014

Mě právě kniha překvapila, čekala jsem od ní, že to bude zase další průměrný románek, ale nebyla. Ale každý na ní má jiný názor. :)

michaelevavrin
07.08.2014

Přiznám se, že já knihu ohodnotila třemi hvězdičkami a byl to pro mě opravdu takový průměr. Asi jak už jsem trochu starší než hlavní hrdinka, tak mě ten její přístup trošku vytáčel a nebavil...