Cesta životom

recenze

Najdlhšia cesta (2014) 5 z 5 / Simona02
Najdlhšia cesta

Najdlhšiu cestu, ktorú absolvuje každý človek, je jeho vlastný život. Každý si nosíme svoj kríž. Máme problémy, ktoré si vyžadujú riešenia, a tieto rozhodnutia nás následne ovplyvňujú. Musíme sa preniesť cez mnoho vecí, a čeliť rôznym situáciam. Robíme životné rozhodnutia, ktoré do budúcna môžu ovplyvniť tak ako druhých, aj nás samotných. To je život. My sme strojcom vlastného šťastia a môžme ho riadiť a zmeniť k lepšiemu. Máme okolo seba ľudí na ktorých nám záleží, a spravili by sme pre nich čokoľvek. Ľudí, za ktorých by sme pokojne položili ruku do ohňa, avšak mnohokrát sme kvôli tomu ochotní riskovať. A práve o tomto bol následujúci príbeh. O láske, šťastí a taktiež o smútku, bežných veciach v živote človeka.

Dej sa sústredí na dve dvojice, ktoré zo začiatku príbehu nie sú nijako spojené. Jedna časť nám predstavuje deväťdesiatjeden ročného starca, menom Ira Levinson, ktorý uviazol po dopravnej nehode na odľahlom cestnom násype, a doslova čaká na svoju smrť. Spomína pri tom na svoju manželku, Ruth, ktorú nadovšetko miluje. Na život ktorý s ňou prežil. Druhá časť sa zameriava na dvojicu mladých ľudí, ktorý sa zoznámia za nečakaných okolností, v najnevhodnejšej dobe ich života. Zaľúbia sa do seba, a čelia rôznym problémom. V skratke, je to príbeh o dvoch pároch ktorý v podstate nemajú nič spoločné, avšak aj napriek tomu sa ich životy spoločne pretínajú.

Autor nádherne popisuje pocity lásky, šťastia, smútku... Mnoho opísaných situácií bolo veľmi dojemných, a keď sa človek zamyslel nad nimi, dokázal príbeh prežívať zároveň s postavami. Všetky ich pocity, myšlienky, rozhodnutia, ich správanie boli perfektne vylíčené na papieri. Krásne zakončenie príbehu, koniec nebol predvídateľný. Celkový príbeh na mňa pôsobí tak jednoducho, avšak aj napriek tomu má svoje čaro. V istom zmysle slova ma okúzlil.

Na zhrnutie, táto kniha bola pre mňa jedna veľká jazda. Skvelý príbeh, a rozhodne odteraz patrí medzi moje obľúbené knihy za poslednú dobu. Krásny romantický príbeh, ktorý nám poskytol autor, zanecháva v človeku neopísateľné pocity. Jednoznačne odporúčam každému!