Čepel tajemství

recenze

Čepel tajemství (2023) 5 z 5 / Kiwi92
Čepel tajemství

ČEPEL TAJEMSTVÍ - Tricia Levenseller

V prvom rade musím povedať, že som absolútne nadšená obálkou a hovorím si, dúfam, že sa pod ňou bude skrývať úžasný fantasy príbeh, ktoré tak milujem A áno, jednoznačne!

Príbeh o Zive, nadanej mladej kovárke, ktorá dokáže vytvoriť jedinečné zbrane s ohromnou silou. Vďaka svojmu magickému talentu, vdychuje zbraniam nadprirodzené schopnosti. Introvert, odjakživa sa bála a stranila ľudí a najradšej sa schováva vo svojej dielni. Temra, jej mladšia sestra, ktorá sa vždy postará o všetko a Ziva sa môže sústrediť na prácu a zháňanie financií, aby sa dostali preč z tej prekliate diery, kde spolu žijú.

Jej prianie sa jej splní skôr, ako čakala. Jedného dňa totiž vyrobí na zákazku meč, ktorý dokáže kradnúť ľudské tajomstvá a ona sa dozvie, že má byť použitý na rozpútanie vojny. Zbalí meč aj sestru a dáva sa na útek..a tam sa všetko začína.

Na začiatku som bola malinko skepická, lebo dej sa rozvíjal velice pomaly, ale nakoniec mi to vôbec nevadilo. Všetko to do seba krásne zapadlo a autorka má naozaj pútavý štýl písania, ktorý vás jednoducho vtiahne a nepustí. Všetko je premyslené do najmenších detailov a dokáže to tak pútavo popísať, že máte pocit, že ste sa ocitli priamo uprostred diania.

Akčné scény plné napätia a dobrodružstiev, ktoré spolu zažívajú na cestách strieda do popredia vystupujúca romantická linka, ktorá sa pomaly rozvíja naprieč celou knižkou.

Postavy som si okamžite zamilovala. Sú vtipné, svojské, tak odlišné, ale ich vzájomná chémia dokonale funguje. Fantasticky som sa pri ich vzájomnom pošťuchovaní bavila.

Naozaj originálny a neotrelý fantasy príbeh o silnej ženskej postave, ktorá ale trpí úzkostnou poruchou a potrebuje objaviť svoju vnútornú silu.

V spojení s mágiou, cestovaním, dobrodružstvom, bojom, priateľstvom, láskou a dokonalou chémiou a humorom medzi postavami sa môžete tešiť na naozaj úžasný zážitok.

A ten otvorený koniec? Tak ten ma vyslovene naštval, potrebujem okamžite druhý diel!!!

A ako fantasy fajnšmeker vám môžem s kľudným srdcom túto knižku odporučiť všetkými 10timi.

Za knížku k recenzii ďakujem @humbook @humbookblogeri v rámci #spoluprace #humbookblogeri

Čepel tajemství Čepel tajemství Tricia Levenseller

Osmnáctiletá Ziva se odjakživa vyhýbá lidem. Lék na svoje úzkosti hledá v kovárně, kde díky svému nadání pro magii vytváří jedinečné zbraně s ohromující silou. Jednoho dne dostane zakázku na výrobu meče, který dokáže ukrást tajems... více