Cena nevinnosti

recenze

Cena nevinnosti (2014) / Safienka
Cena nevinnosti

Další dilo od australské autorky s nádechem tajemna. Opět kniha na odpoledne. Svou čtivostí a napětím mě příjemně překvapila.
Nevím proč jsem si myslela, že si do ruky beru další románek. Až teprve druhý pohled mi díky obálce dokázal, že to tentokrát nebude o hrdličkách a zamilovaných pohledech.
Začínáme u Tima. Mladíka, který toho od života moc nechce. Nedokáže se odpoutat od své bývalé přítelkyně Lilly, která je arogantní a ambiciozní. I přes to se díky ní dostane do styku s tajemnou Annou. Dívkou, která trpí agorafobii (strachem z otevřených prostor) a která má za sebou dost krušnou minulost. Jediným jejím útočištěm je obrovský dům a půda, kam chodí plakat. Z existenčních důvodů se Tim nastěhuje k Anně a stane se tak jejím spolubydlícím. Přestože je vše naprosto špatně, rozhodne se tomu nepodléhat a snaží se žít, tak jak umí. Bohužel není vše úplně ideální. Tajemné kroky, nápisy na zdi a pavouci v posteli dávají jasně najevo, že se v domě děje něco strašidelného. Abychom získali i druhý pohled, snaží se autorka začlenit do příběhu pohled Anny. Dočítáme se nejen o jejich myšlenkách v přítomnosti, ale i o celé její zapeklité minulosti.
Aby se příběh správně zamotal a zabarvil, tak se seznamujeme s odměřeným párem sourozenců, kteří jsou opravdu podivní. Ikdyž jim Anna plně důvěřuje, tak já jsem měla pocit, že z nich vyleze něco zlého. Záměr autorky byl skvělý. Propletenost celého příběhu se rozmotává téměř až na konci a my zjišťujeme, že všechny šílenosti začínají být naprosto jasné. Naopak jiné věci a situace najednou působí zcela normálně a obvykle. Všechny postavy se odkrývají a napětí postupně ustupuje.
Nemohu popsat nic konkrétního, neboť bych Vám tak odkryla spoustu zásadních informací. Určitě tato kniha stojí za přečtení pokud očekáváte lehké napětí, náznaky šílenství, tajemna a aspoň trochu té romantiky. Ta se tam taky vešla.