Brian Storker - Legenda o Hotel Castel Dracula

recenze

Legenda o Hotel Castel Dracula / Legenda Hotelului Castel Dracula (dvojjazyčná kniha) (2017) / Piperman
Brian Storker - Legenda o Hotel Castel Dracula
Jedná se o velmi svěží historickou povídku z pera českého odborníka na osobu panovníka Vlada III. Draculu. Sám autor je paradoxně více známý v Rumunsku, než v Českých zemích, což bych alespoň trochu touto recenzí rád napravil.

Sám příběh je netradiční a pozorného čtenáře už první věty přesvědčí o tom, že se nebude jednat o strohý historický děj, pokud je hlavní postavou sám hrabě Dracula a prvek hororového fantastična se vine celým dějem povídky velice nenápadně, aby na samotném závěru zaťal drápy do čtenáře a změnil jeho názor na historické reálie.

Děj sleduje jistý rozpor již v původní románové předloze Brama Stokera, jenž zasadil místo Draculova hradu do míst nad průsmykem Borgo, kde podle pramenů nikdy žádný hrad nestál a plně si tuto alternativní reálii upravuje po svém. Obejde se dokonce i bez klasických laciných stereotypních rekvizit jako jsou kříže a česnek a postačí mu pouze starý dobrý oheň.

Víc bych z děje radši ani neprozrazoval, neb by nebylo dobré okrádat případné zájemce o požitek z četby.
Kniha vyšla u nakladatelství Nová Forma ve velmi zajímavém dvojjazyčném česko-rumunském vydání v roce 2017, tudíž je pro hledající stále k dostání.

Autor již dříve napsal knihu Dracula – Světlo a stín Řádu draka (Zoner Press 2009)

Komentáře (0)

kniha Legenda o Hotel Castel Dracula / Legenda Hotelului Castel Dracula (dvojjazyčná kniha) recenze