Božský bastard

recenze

Božský bastard (2013) 4 z 5 / Aires
Božský bastard

Chloe Millsová pracuje jako stážistka v Ryan Media. Odvádí perfektní práci a pro firmu je velkým přínosem. Zkrátka je vysněná asistentka, kterou by si přál každý. Až na jejího šéfa Benetta Ryana. Chloe totiž pracuje pro toho nejprotivnějšího a nejnádhernějšího muže, jakého zná. Pro božského bastarda. Chloe a Bennett se nemohou vystát a o nějaké přátelské atmosféře na pracovišti, nemůže být vůbec řeč. Bennet jí dělá ze života peklo. Naschvály a jedovaté poznámky jsou běžně na denním pořádku.

Chloe zatím drží rekord a je jedinou asistentkou, který vydržela pracovat pro božského bastarda déle než jeden týden. Vzájemné nesympatie jsou velké a tak jí nesmírně překvapí, když po ní Bennett jednou vyjede..

Měla jsem dvacet minut zpoždění. A jak už jsem dneska ráno zakusila na vlastní kůži, on zpoždění nesnáší. "Zpoždění" bylo slovo, které se v Debiloidním slovníku Bennetta Ryana nenacházelo. Podobně jako "srdce", "laskavost", "soucit", "pauza na oběd" a "děkuji".

A tím to teprve začíná. Božský bastard patří mezi erotické romány a tak je jasné, že mezi nimi dojde k něčemu víc..Ačkoliv se oba nenávidí, nedokážou od sebe udržet ruce pryč. Vystupňuje se to tak, že jsou prakticky závislí na společném sexu. V knize tak najdete spoustu vzrušujících scén. Po pravdě řečeno, v Božském bastardovi se vše točí kolem sexu a kniha nemá pořádný děj. Není vhodná pro náročnějšího čtenáře, který hledá hlubší příběh. Ale jako příjemné oddechové čtení je ideální.

Božský bastard je sice dějově jednoduchý a předvídatelný, ale skvěle napsaný. Je čtivý, návykový a udrží si vaši pozornost. Mezi erotickými romány vyčnívá a a rozhodně patří k nadprůměru. Hlavní postavy jsou skvěle napsané a protože kniha je psaná střídavě z pohledu Chloe a Benetta, můžete se vcítit do jejich myšlení.

Živé a ostré dialogy mezi hlavními postavami jsou vtipné a jejich slovní přestřelky vás pobaví.Dobře napsané hlavní postavy, lechtivé scény a vtipné hlášky, mohu hodnotit jen dobře. Jediný problém, který jsem s touto knihou měla, spočívá v tom, že tak trochu nechápu emoce hlavních postav. Navzájem se nenávidí, ale přesto spolu při každé příležitosti hupnou do postele a pak se znovu dál nesnášejí. A takhle se to opakuje pořád dokola, dokud nepřijde láska..No, vážně bych chtěla vidět, jak vypadá takový Bennett Ryan, že kvůli němu Chloe překousne všechny jeho nepěkné poznámky, které ji řekl. Asi musí být opravdu božský a stát za hřích.

Pokud se přes protichůdné a nelogické emoce hlavních hrdinů přenesete, můžete si Božského bastarda opravdu vychutnat. Je to knížka u které se zasmějete, začervenáte a báječně si odpočinete. Můžete očekávat romantiku, ale v první řadě hodně erotiky a spoustu roztržených kalhotek..