Dopis, který zamíchá lidskými životy

recenze

Dopis (2018) / Aires
Dopis, který zamíchá lidskými životy
Zapomenutý dopis v kapse saka. Dopis, který mohl změnit osud svého adresáta. Stále ještě však může zamávat s lidskými životy a přinést štěstí nebo lásku...

Tina Craigová si prožila mnoho zlého. Její manžel je alkoholik a násilník. Víkendy proto raději tráví v dobročinném obchodě. Jednoho dne najde v kapse starého saka neotevřený dopis. Jaké tajemství skrývá dopis, který nikdy nebyl odeslán? Tina podlehne zvědavosti a přečte si ho. Zvláštním způsobem ji milostné vyznání chlapce, který se v něm omlouvá své životní lásce, zasáhne. Rozhodne se pátrat po osudu této zamilované dvojice. Vůbec netuší, kam až ji pátrání zavede a co všechno může jeden dopis v jejím životě změnit.

Druhá linie příběhu se odehrává za druhé světové války. Tehdy Chrissie potkala Billyho Sterlinga. Mladá dívka z dobré rodiny a chudý chlapec. Láska jako trám na sebe nenechá dlouho čekat. Jenže pak Billy zraní city své Chrissie. Napíše proto dopis, ve kterém se omlouvá. Oba doufají, že je čeká růžová budoucnost a nic je od sebe neodloučí. Jak jejich příběh dopadne?

Dopis láká na silný příběh dvou žen, které dělí propast času, ale spojuje je jedno milostné psaní. Odehrává se ve dvou časových rovinách. Spolu s Tinou budete pátrat po původním pisateli dopisu. To se prolíná s příběhem Chrissie a její první lásky. Oba roviny jsou pěkně provázané a je zajímavé sledovat, jakou moc může mít obyčejný lístek papíru a slova na něm.

Autorka se v knize zabývá vážnými tématy. Trochu mě to překvapilo, jelikož jsem čekala pohodovou romantiku. V Dopisu se však setkáte s nesmírnou spoustou tragédií a neštěstí. Domácí násilí, alkoholismus, nutnost vzdát se vlastního dítěte a ztráta lásky. To všechno s vámi opravdu emočně zatřese. Tenhle příběh má sílu a tak není divu, že někdo může při čtení ronit slzy. Tahle kniha je totiž hlavně o naději a doufání v lepší zítřky. Mě ovšem přišla zbytečně depresivní. Miluji šťastné konce a dojemné příběhy. Tady ovšem bylo moc smutku a málo lásky.

Kapitolou sami pro sebe jsou i hlavní hrdinky. Především Tina, která sebou nechá zacházet neskutečným způsobem. Obě ale bojují a tak spolu s nimi nepodléhejte beznaději. Stačí vytrvat a počátečním zdlouhavém úvodu, nakonec budete odměněni čtivým příběhem. Já jsem podle obálky a anotace čekala něco romantičtějšího. Přesto byla kniha příjemným čtením. Žádné emoční výlevy se sice nedostavily, ale věřím, že Dopis má potenciál na vás zapůsobit.

Komentáře (0)

kniha Dopis recenze