Boss a ja

recenze

Boss a ja (2023) 5 z 5 / beatrica4102
Boss a ja

SARA MIA VELINSKÁ - BOSS A JA

"Rozprávky som nepoznal a ony nepoznali mňa."

Kvôli komu by ste sa zmenili a začali úplne nový život? Je ľahké všetko zahodiť? Najmä, ak vaša minulosť vás stretne na "každom rohu"?

"Keď bola nablízku, zasa som po dlhých rokoch zatúžil byť niekým iným. Niekým, kto si ju zaslúži."

Marcel, bývalý väzeň, bojuje sám so sebou. Páčil sa mu život, kde mal všetko pod kontrolou a všetko si mohol dovoliť, a kde každý tancoval tak, ako on píska. Teraz, po návrate domov z väzenia bojuje hlavne za syna. Najväčším nepriateľom v tomto boji bola práve synova matka, ktorú radšej ani nebudem opisovať lebo ma zablokujú sociálne siete :).

Práve vďaka súdnemu procesu spozná Izabelu, sudkyňu. Hneď medzi nimi preskočí iskra a ich city sa prehĺbia napriek tomu, že obidvaja vedia, že ich láska je zakázaná a nemajú spolu šancu! Dobro a zlo? Sudkyňa a mafián?

"Potrebujem znova žiť. A to sa deje len vtedy, keď ťa mám blízko."

V tomto príbehu som veľmi ocenila, že to bolo napísané z dvoch uhlov pohľadov. Neverím, že by som pochopila Marcelove rozhodnutia a skutky, ktoré musel urobiť a jeho pochod rozmýšlania, kebyže to vidíme len z Izabelinho hľadiska. Musím sa priznať, že som ho ľutovala. Mal svoje "výbuchy", niekedy bol až veľmi agresívny, ale všetko preto, aby ochránil tých, ktorých najviac ľúbi. A inak on reagovať bohužial nevedel, aj keď sa snažil.

"Načo je dobrá pravda, ktorá ti len ublíži a ničomu nepomôže?"

Aj Izabela mala svoje tajomstvo, svojich démonov. Mne sa veľmi páčilo na nej, že bola objektívna a mala dobré srdce. Snažila sa robiť správne rozhodnutia, ale srdcu nevedela rozkázať. Držala som jej palce a veľmi ma tešilo, že od Marcela sa naučila ako bojovať za seba a ako má stáť pevnými nohami na zemi.

"Pochopila som, že zápasí s temnotou, o akej nemám poňatia."

Ako dopadne vzťah, ktorý už od začiatku musia tajiť? Má šancu prežiť? Hlavne keď je od začiatku plný klamstiev? Čo sa stane, keď obidvoch dobehne krutá minulosť a prídu nato, že ich to na nešťastie aj spája?!

Dajú sa odpustiť hriechy, ktoré nám zničili život a najmä našu dušu?

"Cítila som trpkosť a žiaľ. Voči Marcelovi aj voči sebe. Voči našej láske, ktorú som už cez všetku tú špinu ani nevidela."

Napínavý, akčný a predsa romantický príbeh plný hlbokých emócií, od ktorého sa neviete odtrhnúť. Odporúčam! Mňa si autorka získala už pri Prokurátorovi, takže ma nesklamala.

Boss a ja Boss a ja Sara Mia Velinská

Sudkyňa a zločinec? Izabela, mladá sudkyňa, sa po nešťastnej udalosti venuje takmer výlučne svojej kariére. Žije pokojný, no osamelý život. Marcel, inteligentný, chladnokrvný, vplyvný a právoplatne odsúdený zločinec je po od... více