Báječné pochutnání pro oko i tělo

recenze

36 Smoothies pro duši (2015) / RenataP
36 Smoothies pro duši

Smoothie prý pozvedává duši. Musím říci, že je na tom hodně pravdy. No jen si to schválně zkuste. Dva, tři dny, kdy si ráno dáte místo těžké snídaně tento mixovaný výborný nápoj, a budete jako znovuzrození. Tady se autorce povedlo směstnat 36 základních a velmi dobře vybraných receptů do kartiček, které navíc baví. Jsou barevné, lákají k vyzkoušení a navíc se na nich dozvíte, čím si právě výrobou toho kterého smoothie, nejvíce prospíváte. Je to skvěle poskládaný soubor informací i inspirace.

Ostatně jako celý fenomén "smoothies".

Kartičky povzbudí nejen chuť, ale také tvořivost
Nakonec jsem se kartičkami probrala sem a tam a došla jsem k závěru, že jsem si asi dokonale osvojila základy přípravy smoothies. Dostala jsem chuť si je připravit. Mixované nápoje, do kterých ráno můžete schovat jeden banán, pomeranč, jablíčko, špenát, avokádo, ale i bylinky. Kopřivu, pampelišku, mátu, bazalku - léčivé koření jako je třeba zázvor nebo skořice. Nikdy by mne nenapadlo dát do smoothie třeba hřebíček. A ejhle, jde to! Rázem jsem došla do fáze, kdy jsem byla odhodlaná zkusit snad úplně všechno.

Nesmírně inspirativní a zároveň je to tak trochu "malý domácí lékař", protože mnoho toho, co si do mixéru vložíme, je zároveň i silně zdravou potravinou. Můžeme jí velmi výrazně ovlivnit zdraví, zregenerovat se třeba po nemoci. Nebo po dlouhé zimě.

Pojďme zalistovat…

Znáte dobroty z granátového jablíčka?

„Rajské granátové jablko se již odpradávna považuje za symbol věčného mládí a plodnosti. Jeho jádra přispívají ke krásné pokožce, vlasům a nehtům; obsahují rostlinné estrogeny podobné ženským hormonům, které zmírňují potíže spojené s přechodem.“

A co třeba banány?

„Banány uklidňují při stresu a pomáhají usnout. Špatná nálada a pocit kocoviny po propité noci pak nemají vůbec žádnou šanci. Kromě toho neutralizují nadbytečnou kyselinu při pálení žáhy a posilují zuby díky přírodně vázanému fluoru.“

Anotace: V tomto balíčku najdete 36 báječných receptů na krémová smoothies z čerstvých bylin, ovoce a zeleniny. Smoothies mohou být sametově červená, tmavě zelená nebo křiklavě oranžová, rozpouštějí se na jazyku, zahřívají žaludek a rozzáří pokožku. A ta jejich jména! Elixír královen, Zběsilost v srdci, Luxusní fialové nebo Mangoldové smoothie pro imunitu. Hýčkají, chrání před nachlazením a působí jako očista, a to po celý rok. Díky praktické velikosti karet si své oblíbené recepty můžete připevnit na ledničku nebo nosit s sebou. Na vlastní kůži pak zažijete, jak smoothies změní váš všední den, dodají vám energii, chuť a radost ze života.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com

autorka recenze: Renata Petříčková, www.ctusi.info.cz