Autobusem Amerikou

recenze

Na hraně zapomnění (2014) 5 z 5 / Safienka
Na hraně zapomnění

Opět jeden romantický čtivý příběh. Do knihy jsem se pustila bez očekávání a našla u ní několikahodinový oddech na gauči.
Život dívky a chlapce, kterým se život střetne v autobusu na cestě přes Ameriku. Ona jede do neznáma, on za umírajícím otcem. Oba chtějí svobodu a život bez lásky. Bez překvapení si je osud najde sám a jejich cesty a životy se spojí. Oba jsou si určeni, což je jasné hned od začátku. Není pro nikoho překvapením, že ten pohledný potetovaný mladík, který vpadne na poslední chvíli do autobusu bude ten pravý pro tu krásnou copatou blondýnku.
Každý se v životě musí potýkat s nějakými překážkami. Pro každého jsou jinak velké, což neznamená, že by se měl srovnávat každý s každým. Camryn Bennetová a Andrew Parrish mají tajemství. Každé své a jedno velké společné. Protože si padnou do noty, po několika peripetiích se rozhodnout cestovat spolu. Jedou tam, kam je napadne a užívají si společných chvilek, které jsou opatřeny vtipnými dialogy a komickými situacemi. Humor je na místě a to je jedna z věcí, která se mi na této knize líbí. Ani jeden si nechce lásku pustit k tělu. Ale protože se jedná o romantickou knihu, musí nám být jasné, jak to všechno skončí. Čekáme na to od začátku a autorka si s tím úžasně pohraje. Ikdyž pracuje hlavně s postavou dívky, tak se dozvídáme i něco o Andrewovi. Střídání pohledů nám dovoluje spatřit svět z obou stran. Příběh je tak zajímavější a čtivější. Přestože je maličko chaos ve střídání a označování kapitol a vypravěčů, tak to knize ubírá jen málo z celkového hodnocení. Nic jiného mi ve čtení nepřekáželo. Musím se přiznat, že jsem se dokonce nechala i inspirovat a podlehla kapele The Civil Wars. Při posledních stránkách jsem si řádně pobrečela a doufala v ten správný konec. Díky němu se můžeme těšit na další pokračování.
Určitě jsem toto dílo nečetla poprvé a naposledy.
Kdybych měla knihu přirovnat nebo zařadit, tak by to byl román pro čtenáře, kteří mají rádi romantické oddychovky, které se nacházejí na místě, kde je i humor, to správné napětí, láska a hlavně svoboda života a vyjadřování. Přirovnala bych to ke knize, kterou jsem četla nedávno. Je jí Bez naděje od Colleen Hoover.