A taky to nemá v hlavě v pořádku...

recenze

Má rád hudbu, rád tančí (1997) / Channach (113 views)
A taky to nemá v hlavě v pořádku...
Autor: Mary Higgins Clarková
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Alpress, s.r.o.
Počet stran: 294
Originální název: Loves Music, Loves to Dance
Překlad: Petra Štechová

Televizní producentka Nona připravuje film o lidech, kteří si dávají schůzku pomocí inzerátů. Přemluví kamarádky Darcy a Erin, aby na několik z nich odpověděla. To se však stane Erin osudným. Na jedné ze schůzek je zavražděna a Darcy, kterou bolestně pronásleduje pocit viny, se rozhodne po vrahovi pátrat sama. Rozhodí několik inzerátů a čeká…

„Erin, mám o tebe strach. Je středa, čtvrt na dvanáct v noci. I kdyby ses vrátila hodně pozdě, zavolej mi.“

Na knihu jsem narazila náhodou v levných knihách a řekla jsem si, že Mary Higgins Clarkovou tam prostě nemůžu nechat ležet. Dobře jsem udělala. Příběh je napínavý, dynamický, velmi dobře napsaný, ale v dnešní době internetu taky trošku zastaralý. Mně to nevadí. Pokud někomu z vás ano, prostě si pokaždé, když v knize otevřou diář, představte „smartfoun“, když procházejí inzeráty v novinách, myslete na…na…na „Libko“ už asi taky nikdo nechodí, co?

Během prvních stránek jsem se musela, jak už je u autorky zvykem, poprat s obrovským množstvím postav. Jakmile jsem se v nich vyznala, začala jsem si knihu užívat. Na druhou stranu má toto nepřeberné množství jmen a charakterů dvě výhody. Rozšíří se okruh možných pachatelů a brzy zapomenu, kdo je vrah a za nějakou dobu si můžu knížku se stejnou chutí a napětím přečíst znovu.

„V jejích očích se objevil přesně ten pohled, na který čekal. Ten nepatrný záblesk vědomí, že cosi nebude tak docela v pořádku. Povšimla si nepatrné změny v jeho hlase i chování. Erin byla stejná jako ty před ní. Všechny reagovaly navlas stejným způsobem.“

Velice mě zaujal náhled do myšlenek vraha a všech charakterů obecně. V tomhle je Mary Higgins Clarková prostě mistryně. Vede si čtenáře přesně tam, kde ho chce mít. Místy mi běhal po zádech mráz.

Vřele doporučuji milovníkům detektivek, řešitelům hádanek, hledačům lásky a pravdy, psychologům a každému, kdo si chce přečíst dobrou knížku.

Komentáře (0)

kniha Má rád hudbu, rád tančí recenze

Channach také napsala

Čtyři labutěČtyři labutě
recenze
Cinder & EllaCinder & Ella
recenze
Vůně FrancieVůně Francie
recenze
ZatměníZatmění
recenze
Ďábel na jařeĎábel na jaře
recenze