Zánik samoty Berhof přehled

Zánik samoty Berhof https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310405/zanik-samoty-berhof-jMM-310405.png 4 176 176

Děj se odehrává na horské samotě nedaleko Kolštejna, v severomoravském pohraničí, kde do zanedbaného statku Berhof vtrhnou "werwolfové" a hodlají zde přečkat zimu.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zánik samoty Berhof. Přihlašte se a napište ho.

janina66
05.03.2024 5 z 5

Ač je knížka útlá, o to víc je v ní silný a drsný příběh. Audiokniha v podání Igora Bareše působí až lyricky, ale zdání klame. Jen ten konec je dle mého takový utnutý a neucelený. Film jsem neviděla.

Pablo70
23.09.2023 5 z 5

Temné Jeseníky, Kolštejn se dnes jmenuje už jen hrad v Branné. Stavoval jsem se tam na vynikající kremrole. Tak tedy Goldenstein, tu temnou historii jsme odsunuli. Klášter Grulich dnes leží v Králíkách. Autor byl po vydání knihy nařčen z toho, že fandí werwolfům. V knize je konfrontován český živel s německým, ten český také není bez vady a Němci jsou zobrazeni jako lidé, to komunistický tisk neskousl. A ještě se tam míchali mezi sebou
Můj otec, který zažil mobilizaci v 38., měl přísloví: Každej máme něco z války. Trvalo mi dost dlouhou dobu, než jsem pochopil. Dnes si to můžou říkat na Ukrajině. Jo, časy, ty se mění.
Celou dobu jsem tipoval, kdo přežije. Kniha je skvěle napsána. Ač byl autor v té době prakticky neznámý (1973), psát už opravdu uměl. Vynikající.

Winster
13.08.2023 5 z 5

Jeden z nejhezčích příběhů z našeho poválečného pohraničí...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zánik samoty Berhof v seznamech

v Právě čtených2x