Zahradníkův rok přehled

Zahradníkův rok https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31286/zahradnikuv-rok-31286.jpg 4 509 509

Kniha Karla Čapka – Zahradníkův rok je úsměvná knížka plná postřehů, které vycházejí z autorových vlastních zkušeností. Spisovatel sám byl nadšeným zahradníkem a jeho znalosti v tomto oboru mnohonásobně přesahovaly vědomosti obyčejného zahrádkáře. Knížka nás provází celým zahradním rokem i s radostmi a úskalími, které zahradnické práce přináší. Její nové vydání je doprovázeno barevnými kolážemi ze starých herbářů.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zahradníkův rok. Přihlašte se a napište ho.

JointlieKat94
14.05.2024 5 z 5

Tahle milá, malá knížečka se mi moc zamlouvala. Letos jsem se totiž stala "zahradníkem", a tohle bylo maximálně vhodné k mému prozatimnímu nadšení.. :D

Je zde vtipně popsaný každý náročný měsíc zahrádkářův, jeho strasti i slasti, a vlastně bych to ani od tohoto autora nečekala (pardon), ale se čtením jsem opravdu spokojena.

Hlína za nehty o tom může vypovídat své. :)

namornice
27.04.2024 5 z 5

Setí, pěstování, sklizeň - i když nejsem úplně zahradník nesmírně jsem si tuto knížečku užila. Poslouchal jsem jako audio verzi, fejetony jsou vtipné, bravurně napsané a v podání Kateřiny Winterové to byl úplný balzám na duši. Kateřinu a „její“ Herbář sleduji už od první sezony a tak mi přednes zahrádkářských radostí i strastí naprosto sedl. Na pět hvězd jsou i hudební předěly, které naprosto evokují prvorepublikovou pohodu. Čapek je klenot mezi spisovateli a jeho knihy perly v každé knihovně.

carbici
05.03.2024 5 z 5

Bylo těžké se při čtení ovládnout a nedělat výpisky, které květiny potřebujeme (nutně, jak jinak) vysadit na zahrádku. Úplně stačilo, že jsem každý druhý odstavec konzultovala s googlem a pátrala, jak daná rostlina vypadá a kam se hodí a kde ji sehnat. Trochu se obávám, že Čapkovy nadšené popisy zafungovaly. Jdu shánět nové gumáky, hnojivo, rýč, ...

Zatím zde není žádná související novinka.

Člověk, který je majitelem několika sáhů půdy a něco na nich pěstuje, se opravdu stává tvorem jaksi konservativním, neboť je závislý na tisíciletých přírodních zákonech; dělej co dělej, žádná revoluce mu neurychlí dobu klíčení a nedá se kvést šeříku před květnem; tu tedy se člověk umoudří a podřídí se zákonům a zvyklostem.

Kniha Zahradníkův rok v seznamech

v Právě čtených11x