Vzpomínky na Sherlocka Holmese přehled

Vzpomínky na Sherlocka Holmese
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530194/bmid_vzpominky-na-sherlocka-holmese-66200fd6f3688.jpg 5 388 388

Jedenáct detektivních povídek, které spolu s knihou Dobrodružství Sherlocka Holmese pevně zafixovaly v čtenářském povědomí dnes už nesmrtelnou postavu objevitele „dedukční metody" i jeho přítele a komentátora doktora Watsona, blízkého lékařskou profesí autorovi, který mu často propůjčuje svůj ironický pohled na události. Většina detektivních případů se odehrává v posledních letech 19. století.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: ekniha , Městská knihovna (Praha)
Originální název:

The Memoirs of Sherlock Holmes , 1894


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzpomínky na Sherlocka Holmese. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (39)

Lolila
12.03.2024 5 z 5

Ďalšie krátke poviedky so Sherlockom Holmesom a doktorom Watsonom. Viete, čo môžete od tohto autora očakávať..... Pohodové, oddychové čítanie:-)

Margherita_N
02.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Sherlock Holmes na vrcholu a na dočasném konci. Všechny příběhy opět vypráví jeho přítel dr. Watson ze svých vzpomínek. Soubor obsahuje povídky Stříbrný lysáček, Žlutá tvář, Makléřův úředník, Gloria Scottová, Musgraveský rituál, Reigateské panstvo, Mrzák, Domácí pacient, Řecký tlumočník, Námořní smlouva, Poslední případ. Všechny jsem samostatně okomentovala u autora v záložce Část díla. Některé jsou klidnější, některé akční, poznáváme Sherlockova bratra a jeho další záliby a zvyky, detektiv tu dělá i nečekané věci, třeba obdivuje květiny :) Na konci se utká s protivníkem sobě rovným, skončí to zdánlivě tragicky, ale jelikož následuje kniha Návrat Sherlocka Holmese, tak hrozné to asi nebude.


maryzka
21.10.2023 3 z 5

Taková poklidná kniha, kdy autor měl Holmese plné zuby tak ho v této knize nechal zemřít. Některé povídky jsou veselé, smutné, ale také se najde někdy dost rozvláčné.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Vzpomínky na Sherlocka Holmese v seznamech

v Právě čtených7x
v Přečtených540x
ve Čtenářské výzvě35x
v Doporučených30x
v Knihotéce292x
v Chystám se číst74x
v Chci si koupit17x
v dalších seznamech5x