Vyvolení přehled

Vyvolení
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480051/bmid_vyvoleni-yOT-480051.png 4 64 64

Vyvolení (Veronica Roth) série

1. díl

Keď svet zachránili prvý raz, stali sa hrdinami. Druhý pokus ich však môže stáť život. Pred desiatimi rokmi si proroctvo vyvolilo piatich obyčajných tínedžerov, aby porazili mocného nositeľa skazy a chaosu - Temného, ktorý zrovnával mestá so zemou a tisíce ľudí pripravoval o život. Vyvolení, ako tínedžerom všetci hovorili, obetovali všetko pre to, aby ho zničili. Po páde Temného sa svet pomaly vracia do normálu. Pre každého okrem nich. Veď čo majú robiť najslávnejší ľudia na planéte, ktorí sa celú mladosť učili iba o nadprirodzenom boji s ničivou silou a svoj životný cieľ už dávno naplnili? Zo všetkých piatich sa najťažšie adaptuje Sloane. Každý z toho viní posttraumatickú stresovú poruchu a jej výbušnú povahu, no nik netuší, aké tajomstvá pred nimi ukrýva? Tajomstvá, ktoré ju väznia v minulosti a postupne vzďaľujú od jediných štyroch ľudí na svete, ktorí jej rozumejú.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)
Originální název:

Chosen Ones , 2020


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vyvolení. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (23)

petgona
15.03.2024 3 z 5

(SPOILER) Malo to dlhy a dost nudny uvod, vlastne az ked sa dostali do Genetrixu to zacalo byt zaujimave. Dovtedy mi to prislo len ako keby som citala ukoncenie nejakeho pribehu a ani to nebol uplne dobry koniec. Potom som uz pochopila, o co islo, ale nejaky wow efekt sa nekonal.

Reniee
08.08.2023 3 z 5

(SPOILER) No tak jsem asi jediná, kdo tuhle knihu moc nepochopil. Po přečtení jsem zde četla komentáře, jestli je na tom někdo jako já..ale asi ne. Já jsem prostě některé věci nepochopila a něco mi přišlo úplně nesmyslné. Například jsem nepochopila, proč už na zemi, když s ním bojovali poprvé, jim temný neřekl, že chce umřít...a pak jsem nepochopila, proč na genetrix povolavali různé vyvolené z jiných světů a posílali je na Moxe, když nakonec od něj chtěl, aby ho zabil. A hlavně potřeboval k tomu jehlu...tak na co byli ti ostatní vyvolení?....To jsem prostě nepochopila a postrádalo mi to smysl.


Makaja
11.07.2023 3 z 5

Já tak nějak nevím, na jednu stranu se mi to četlo dobře, na druhou mi to přišlo trochu překombinované, skoro bych řekla až slátanina. Navíc mi tam vadily ty vložené pasáže tajných agentur, básní a jiných mouder o magii. K hrdinům jsem si nedokázala vytvořit jakýkoli vztah. A opět starý "dobrý" problém amerických autorů, Veroniku nevyjímaje, děj se odehrává jen v Americe, jen Američani mají problém a jen Američani zachrání celou planetu. Spoiler: alespoň díky Sloanině neznalosti tedy zůstala snad Evropa ušetřena.
Divergence se mi líbila, Čáry života moc ne, a tohle je tak asi na stejno, škoda pro mě.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Láska naslepo, Bez krve, a další knižní novinky (13. týden)

27.03.2022


Knižní novinky (44. týden)

31.10.2021


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Vyvolení v seznamech

v Přečtených74x
ve Čtenářské výzvě12x
v Doporučených4x
v Knihotéce94x
v Chystám se číst114x
v Chci si koupit32x
v dalších seznamech1x