Všechny za jednu přehled

Všechny za jednu https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538019/bmid_vsechny-za-jednu-663aa1c69428c.jpg 4 67 67

Byť to může znít sebepodivněji, to jediné, co může momentálně dát Evě Petry Soukupové pocit svobody, jsou smažená kuřecí křidélka – alespoň to si myslí její nejlepší kamarádka Renata. V případě Karla, hlavního hrdiny povídky Petry Dvořákové, je situace mnohem jednoznačnější. Jedině modrá knížka mu otevře dveře k zářné hudební kariéře na Západě. Jak se později ukáže, k jejímu získání podle všeho stačí být jen upřímný a přirozený. S obojím nemá problém Líba, kterou Markéta Pilátová nechala v osmačtyřicátém roce přejít hranice do Německa, aby pak při měsíční plavbě do Argentiny mohla zažít tu nejkrásnější a nejsvobodnější etapu svého života. Hrdinky povídek Ani Geislerové a Ireny Hejdové prožívají shodou okolností poslední chvíle před svatbou – dlužno dodat, že si to obě představovaly nejspíš všelijak, jenom ne takhle. I Daniel a David, podivíni z povídek Anny Bolavé a Biancy Bellové, mají něco společného. Oba hlavním hrdinům ukazují, co je to opravdové přátelství, které vás formuje na celý život – ostatně dávné kamarádské věrnosti se dovolává i hrdina textu Marka Epsteina. A zastání nalezneme i v azylovém domě, kam děj své povídky situovala Pavla Koucká, ačkoliv v tomto případě přichází ze zcela nečekaného směru. A Petr Šabach? To vám poví Josef Moník…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Všechny za jednu. Přihlašte se a napište ho.

pakoshka
30.01.2024 3 z 5

Nejzábavnější - Nevěsta od Hejdové, nejlepší - Křídýlka od Soukupové, nejnudnější - Loučení se Šabachem od Moníka.

hzd
12.10.2023 4 z 5

Moc hezké povídky až na pár výjimek.

medlovice
30.09.2023 4 z 5

Mám tuhle knihu z oddělení opuštěných knih v Boršicích. Vypadá jak úplně nová, nečtená. To je škoda, protože já když viděla tu sbírku slavných jmen jsem zajásala a hned ji strkala do tašky. A nelituju , povídky vždycky sednou jedna líp , jiná hůř ale nenudí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Všechny za jednu v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x