Vraždící golem přehled

Vraždící golem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451546/bmid_vrazdici-golem-Wjq-451546.jpg 4 24 24

O pražské židovské čtvrti kolují pověsti, že prý zdejší rabín Jehuda Löw ben Becalel sestrojil umělého sluhu – golema, který mu slouží. Rabín Löw ho vybavil neuvěřitelnou silou, díky níž může golem i zabít. Shodou okolností se na Starém Městě pražském množí tajemné a brutální vraždy. Měšťané svalují vinu na golema a chtějí napadnout a vypálit Židovské město, pokud se sérii vražd nepodaří zastavit. Když se obětí tajemného vraha stane i staroměstský purkmistr Martin Krumphanzl, je vyšetřováním případu pověřen písař zemského soudu Lukáš Trobl z Květnice. Ten brzy zjistí, že je rabín Löw obviňován neprávem a že za vraždami stojí kdosi velmi mocný. Vše se však komplikuje, navíc se Lukáš ocitá v nemilosti samotného císaře…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vraždící golem. Přihlašte se a napište ho.

Misabi
30.12.2023 4 z 5

Pěkná, čtivá detektivka. Na dlouhé večery.

čef
28.11.2023 4 z 5

Další z řady povrchních, lehce frivolních příběhů, tentokráte z rudolfinské doby v Praze. Vystupují zde sice historické postavy, ale fabulace je převeliká, ke skutečnosti se příliš nepřibližující. Postavy vystupují knižně a to tak, přehnaně až bláznivě, ale to už je u autora standard. Jako nenáročné čtení to snad přeci jen ujde, ale jinak nic nečekejte.

Atara16
13.09.2023 5 z 5

Pěkná, čtivá, dobře plynoucí oddechovka.

Knižní novinky (37. týden)

06.09.2020

Kniha Vraždící golem v seznamech